Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Przysięga terytorialsów w Dzień Podchorążego. Wśród nich mieszkańcy Piotrkowa – WIDEO, ZDJĘCIA

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę 29 listopada na terenie 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zgierzu. Słowa roty wojskowej wypowiedzieli terytorialsi, którzy ukończyli szkolenie i zaliczyli egzamin końcowy tzw. „pętlę taktyczną”. Wśród nowych żołnierzy jest trzech z Piotrkowa – w tym dwie kobiety

Pomimo panującej pandemii, tak wielu ochotników postanowiło swoją postawą obywatelską dać świadectwo swojego patriotyzmu i oddania. Grupa 61 żołnierzy reprezentuje miejscowości z województwa łódzkiego i przekrój społeczeństwa ziemi łódzkiej – wśród  nich są m. in. studenci i uczniowie, nauczyciele, instruktorzy karate i fitness, osoby prowadzące działalność gospodarczą w wieku od 18 do 55 lat. W gronie przysięgających jest 25 kobiet, w tym dwie z naszego regionu.

Uroczystość odbyła się w Dzień Podchorążego, ustanowionego w rocznicę wybuchu powstania listopadowego.

Żołnierze, możecie być z siebie dumni, że składacie przysięgę wojskową w dniu upamiętniającym te ważne, historyczne wydarzenia, które ukazały odwagę i poświęcenie młodych patriotów w walce o niepodległość i jednocześnie tym trudnym dla nas wszystkich czasie, kiedy zmagamy się z pandemią koronawirusa – zwrócił się w przemówieniu do żołnierzy ppłk Marcin Siudziński, zastępca dowódcy 9ŁBOT.
 

Szeregi łódzkiej brygady stale się powiększają, a żołnierze zaangażowani są w działania przeciwkryzysowe. Nieustannie też uczestniczą w kursach, które mają na celu wsparcie personelu służby zdrowia i instytucji pomocowych. Przeszkolenia, w których biorą udział są przydatne zarówno w służbie wojskowej jak i w życiu cywilnym. Ostatnie w tym roku wcielenie ochotników do 9ŁBOT odbędzie się 12 grudnia.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!