Piłka ręcznaPiotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzenia

Przełamanie Piotrcovii w drugiej połowie

Piłkarki ręczne Piotrcovii odniosły pierwsze zwycięstwo w rundzie finałowej żeńskiej PGNiG Superligi pokonując na własnym boisku EUROBUD JKS Jarosław 28:25. Dzięki wygranej zespół Krzysztofa Przybylskiego i Agaty Wypych umocnił się na czwartej pozycji w tabeli, a o zwycięstwie zdecydowała druga połowa meczu. Po pierwszej wygrywały bowiem przyjezdne – 16:14.

Piotrcovia weszła w decydującą fazę rywalizacji w tym sezonie z wysoką porażką w Kobierzycach i bardzo chciała zrehabilitować się we własnej hali w pojedynku z zespołem z Jarosławia. EUROBUD JKS pod wodzą Michała Kubisztala grają jednak bardzo dobrze i przyjechały do Hali Relax po zwycięstwo, które pozwoliłoby zrównać się punktami z piotrkowską drużyną. I po pierwszej połowie to właśnie drużyna z Podkarpacia była bliższa wygranej. Prowadziła bowiem 16:14.

Piotrcovia miała jednak w tym dniu świetnie dysponowaną Karolinę Jureńczyk. Rzuciła aż dziesięć bramek, przy świetnej 83-procentowej skuteczności i to głównie dzięki jej trafieniom trzy punkty zostały w Piotrkowie. Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją wróciła na boisko Patrycja Królikowska (3 bramki), a dobry mecz w piotrkowskiej bramce rozegrały Daria Opelt i Oliwia Suliga (trzy obronione rzuty karne). Jarosławianki do końca walczyły o korzystny wynik, ale w decydujących momentach popełniły kilka prostych błędów i w efekcie zeszły z boiska pokonane – 25:28.

Piotrcovia – EUROBUD JKS Jarosław 28:25 (14:16)