MoszczenicaWydarzenia

Profilaktyka przetrwania

29 listopada br. w gminie Moszczenica przeprowadzono kolejną akcję „Niechronieni”, skierowaną do uczestników ruchu drogowego. W tym roku do programu, obok organizatorów – Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Tryb. – włączyło się również Starostwo Powiatowe.

W związku z nowelizacją ustawy o ruchu drogowym z 31 sierpnia 2014 r., nakładającą na pieszych uczestników ruchu obowiązek używania elementów odblaskowych, uświadamiamy ludziom nie tylko konieczność posiadania właściwych oznaczeń wynikającą z wymogów prawa, ale przede wszystkim mówimy o zagrożeniach płynących z ich braku – mówi oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie, asp. Ilona Sidorko.

Najczęściej podkreśla się, nie bez racji, że to pieszy i rowerzysta nie ma szans w starciu z rozpędzonym pojazdem. Czasem jednak to nieoświetlony pieszy może narazić pasażerów samochodu na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Jeśli nie myślisz o sobie, pomyśl o innych i zobacz, co się może stać, jeśli zostaniesz zauważony w ostatniej chwili: https://www.facebook.com/jastrzebskiedrogi/videos/1773871392886738/

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close