Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Bezpieczna droga do szkoły

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to dla piotrkowskich policjantów czas wytężonej pracy na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszego regionu. „Bezpieczna droga do szkoły” to cykliczne działania przypominające zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a tym samym bezpiecznej drogi do i ze szkoły.

Już od pierwszego dnia nowego roku szkolnego w godzinach porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego spotkali się z najmłodszymi uczniami przed szkołami podstawowymi na terenie miasta. To wspólne działania z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz Strażą Miejską. Funkcjonariusze i pracownicy WORD przypominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, zachęcając tym samym do używania ich w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze sprawdzają także czy dzieci przewożone są w pojazdach w sposób prawidłowy – czy siedzą w fotelikach, mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Mówi asp. Ilona Sidorko z biura prasowego KMP w Piotrkowie.

W środę policjanci wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim rozdawali kamizelki odblaskowe, opaski odblaskowe a także zawieszki do tornistrów i komiksy promujące bezpieczeństwo, o czym z Tomaszem Sokalskim, zastępcą dyrektora WORD, rozmawiał Jarek Krak

Wszystkie tego typu działania piotrkowskich mundurowych maja na celu zapewnienie bezpieczeństwa właśnie najmłodszych użytkowników dróg a przez to ograniczenie nieszczęśliwych wypadków z udziałem dzieci. Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności na drodze szczególnie w okolicach szkół, przedszkoli i placówek oświatowo – wychowawczych. Niech droga do szkoły będzie bezpieczna cały rok.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x