RęcznoWydarzenia

Odblaski dla mieszkańców Ręczna

Piotrkowscy policjanci w ramach akcji bezpieczeństwa niechronionych uczestników dróg, spotkali się z mieszkańcami Ręczna.

Po zakończonej mszy świętej, Komendant Komisariatu Policji w Gorzkowicach  podinsp. Sławomir Malinowski wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim wręczał mieszkańcom kamizelki odblaskowe. To właśnie grupa niechronionych użytkowników dróg szczególnie narażona na niebezpieczne skutki zdarzeń drogowych, bo przecież w konfrontacji z pojazdem mechanicznym, nie mają szans na wyjście bez szwanku z takiego ,zdarzenia.

Dzięki odblaskom stajemy się widoczni dla innych co zmniejsza znacznie ryzyko utraty zdrowia a nawet życia. Rozdane w trakcie spotkania kamizelki zostały zakupione przez Starostę Powiatu Piotrkowskiego.

Przypominamy: Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Wielu pieszych stosuje się do nowych przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie. Pamiętajmy, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x