Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Podwójne samobójstwo w więziennej celi

Prokuratura w Piotrkowie prowadzi śledztwo w sprawie podwójnego samobójstwa do którego doszło w jednej celi piotrkowskiego Aresztu Śledczego. Do zdarzenia doszło w nocy z środy na czwartek, z 26 na 27 maja.

Wstępnie w sprawie wykluczono udział osób trzecich, prokuratura jednak wszczęła śledztwo w kierunku art. 151 kk – nakłaniania lub udzielania pomocy do targnięcia się na własne życie. W tej sprawie wydano oświadczenia w którym czytamy:

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi śledztwo w związku z ujawnieniem w dniu 27 maja 2021 r. w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Tryb. zgonu dwojga tymczasowo aresztowanych podejrzanych, przebywających w jednej dwuosobowej celi. Z ustaleń dokonanych na miejscu zdarzenia wynika, że do obu zgonów doszło na skutek powieszenia. W celi, w której ujawniono zwłoki mężczyzn w wieku 59 i 42 lat, prokurator przeprowadził oględziny z udziałem lekarza. W celi panował względny porządek, stwierdzono brak śladów walki. Na ciałach zmarłych również nie ujawniono śladów świadczących o udziale osób trzecich. Zwłoki zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia sądowo-lekarskiej sekcji zwłok. Prowadzone są przesłuchania funkcjonariuszy SW z Aresztu Śledczego w Piotrkowie Tryb.  Śledztwo zostało wszczęte w kierunku art. 151 kk  – nakłaniania lub udzielania pomocy do targnięcia się na własne życie. Ze względu na dobro postępowania przygotowawczego , na obecnym początkowym etapie śledztwa nie można ujawnić bardziej szczegółowych informacji odnośnie poczynionych dotychczas ustaleń.  

Magdalena Czołnowska-Musioł
Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim 
4.3 4 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hugo
Hugo
3 czerwca, 2021 00:29

Bluzy ze sznurkami są chyba niedozwolone w takich miejscach!?

Jarek Koluszki
Jarek Koluszki
Reply to  Hugo
7 czerwca, 2021 22:21

Dozwolone.

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!