Piłka ręcznaPiotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzenia

Piotrkowianki wygrały wysoko

Wygrana nie przyszła jednak piotrkowskiej drużynie łatwo. Na siedemnaście minut przed końcem pojedynku dwoma trafieniami prowadziły bowiem przyjezdne.

Początek meczu należał do Piotrcovii. Wynik spotkania otworzyła Patrycja Królikowska, a w 4. minucie, po jej drugim trafieniu, gospodynie wygrywały 4:0. Chwilę wcześniej dwie kontry wykorzystała Joanna Gadzina. Jarosławianki nie załamały się słabszym początkiem i już w 13. minucie, po rzucie Sylwii Matuszczyk, było 7:7. W drugim kwadransie pierwszej odsłony wynik oscylował wokół remisu. Przy stanie 15:15 gola na wagę jednobramkowego prowadzenia do przerwy rzuciła dla Piotrcovii Tau Schneider.

Piotrcovia chwilę po wznowieniu podwyższyła prowadzenie (Tatjana Trbović), po czym inicjatywę przejęły przyjezdne. W 43. minucie Handball JKS Jarosław, po trafieniu Sandry Guziewicz, prowadził 21:19. I w tym momencie w grze drużyny Michała Kubisztala coś się zacięło. Jarosławianki nie rzuciły gola przez dziewięć minut. Piotrcovia musiała to wykorzystać i wykorzystała. W 52. minucie było 25:21, a od stanu 27:24 piotrkowianki rzuciły pięć ostatnich bramek w meczu i wygrały ostatecznie 32:24.

Piotrcovia – Handball JKS Jarosław 32:24 (16:15)

Piotrcovia: Sarnecka, Suliga – Gadzina 8, Świerczek 5, Radushko, Polaskova 4/2, Królikowska 6, Mokrzka 1, Sobecka 1, Trbovic 2, Waga 3, Schneider 2.