reklama
Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Opozycyjni radni spotkali się z kupcami. „Rozważamy referendum w sprawie odwołania prezydenta”

Kilkoro radnych – głównie z klubu PiS, spotkało się z czwartkowy wieczór z przedstawicielami kupców z piotrkowskiej Hali Targowej. – Zaprosiliśmy na dzisiejsze spotkanie prezydenta miasta, jego zastępców, przewodniczącego Rady Miasta i wszystkich radnych. Szkoda, że nasze zaproszenie przyjęło zaledwie kilkoro radnych – mówi Roman Staszór, właściciel Hali Targowej.

Podczas spotkania w zasadzie nie usłyszeliśmy niczego nowego. Kupcy podtrzymują swoje niezadowolenie z aktualnego projektu uchwały zmian na targowisku. Jedyną nową sprawą była zapowiedź ewentualnego referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Krzysztofa Chojniaka. – Jeżeli pan prezydent nie wycofa się z tej uchwały, to myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie referendum. Podobnie było w sprawie ciepłowni miejskiej. Jeśli byłaby ona sprzedana, rozpoczęlibyśmy procedurę odwołania prezydenta. Podobnie teraz, jeśli prezydent się nie wycofa zaczniemy zbierać podpisy. Jeżeli pan prezydent nie będzie działał dla dobra mieszkańców, będziemy zmuszeni by uporządkować to miasto i zacząć zbierać podpisy – mówił radny Łukasz Janik z PiS.

– Apelujemy do Przewodniczącego Rady Miasta o to, by sesja odbywała się w trybie normalnym. Potrzebna jest dokładna merytoryczna rozmowa. Nie można robić wszystkiego na kolanie i wszystkich zaskakiwać, dlatego jeszcze raz apeluję by wycofać tę uchwałę, gdyż jest ona zbyt daleko idąca w swoich skutkach. Radni muszą razem z kupcami przedyskutować to zagadnienie – apelował radny Piotr Gajda.

– Liczyłam, że na spotkaniu będzie więcej radnych, choćby po to by dowiedzieć się czegoś więcej, żeby zobaczyć jak państwo pracujecie. Cały czas wierzę, że w środę nie będziemy głosować tej uchwały, że jeszcze stanie się coś, co pozwoli nam wrócić do początku rozmów i planów które mają kupcy – powiedziała radna Wiesława Olejnik.

Na spotkanie z kupcami przybyli: Wiesława Olejnik, Piotr Gajda, Łukasz Janik, Sławomir Dajcz, Sergiusz Stachaczyk i Andrzej Piekarski. Wszyscy zadeklarowali poparcie dla kupców i głosowanie przeciw zaproponowanej uchwale.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!