Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

WSA w Łodzi oddalił skargę piotrkowskiego magistratu w sprawie targowiska – AKTUALIZACJA

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi podczas środowego (24.02) posiedzenia oddalił skargę piotrkowskiego magistratu na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody łódzkiego ws. reorganizacji targowiska przy ulicy Targowej w Piotrkowie. Orzeczenie nie jest prawomocne.

Przypomnijmy. Pod koniec września zeszłego roku, piotrkowscy radni podjęli trzy uchwały dotyczące reorganizacji targowiska miejskiego w rejonie ulicy Targowej. Niespełna miesiąc później wojewoda łódzki wydał rozstrzygnięcie nadzorcze, unieważniające fragment z jednej z przyjętych uchwał. Konkretnie zapisu w regulaminie, który umożliwiał handel wyłącznie: artykułami rolnymi, spożywczymi i ogrodniczymi. Miasto decyzję wojewody zaskarżyło do WSA, ten jednak skargę miasta oddalił.

O komentarz poprosiliśmy Jarosława Bąkowicza z biura prasowego magistratu. W meilu skierowanym do naszej redakcji czytamy: – Wystąpimy o uzasadnienie wyroku i po zapoznaniu się z jego treścią podejmiemy decyzję co do dalszych kroków – napisał J.Bąkowicz.

Oświadczenia służb wojewody:

24 lutego (środa) br. Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę
Piotrkowa Trybunalskiego, w której podważano racje prawne
przedstawione przez wojewodę łódzkiego. W dniu 6 listopada 2020 r.
wojewoda wydał rozstrzygnięcie nadzorcze, które chroniło prowadzenie
działalności gospodarczej. Było to spowodowane, że Rada Miejska Piotrkowa Trybunalskiego ograniczyła wolność handlu na terenie wyznaczonym  na targowisku w ciągu ul. Targowej, wskazując grupy konkretnych produktów, które mogą być sprzedawane przez kupców. W miejscach wyznaczonych do handlu mogły być sprzedawane wyłącznie: artykuły spożywcze, rolne (warzywa i owoce) oraz ogrodnicze (m.in. kwiaty i sadzonki), zakazując tym samym prowadzenie działalności innym przedsiębiorcom. Wczoraj Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi podtrzymał argumenty wojewody oddalając skargę miasta. Orzeczenie nie jest prawomocne i służy od niego odwołanie do
Naczelnego Sądu Administracyjnego

3.7 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!