Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Obchody 3 Maja w Piotrkowie – FOTOGALERIA

Msza za Ojczyznę, oraz złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą 125. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – to główne punkty piotrkowskich obchodów święta 3 Maja. Konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie Ustawą Zasadniczą.

Eucharystia rozpoczęła się o godzinie 10.00, a odprawiona została tradycyjnie w Amfiteatrze Miejskim. Po mszy złożono kwiaty przed tablicą rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Okolicznościowe przemówienie wygłosił prezydent miasta Krzysztof Chojniak. – Sytuacja kraju, w okresie poprzedzającym tworzenie Ustawy Rządowej, skłoniła najszlachetniejszych synów narodu do wołania o podjęcie działań ratujących kraj przed upadkiem – przypominał prezydent i dodał: – Korzystajmy z dorobku wielkich Polaków, pamiętając, że patriotyzm to nie tylko walka, to również praca, szacunek dla historii, kultywowanie tradycji. Przejawem miłości do Ojczyzny jest także każde dobre działanie na rzecz naszego miasta w zakresie gospodarki, kultury i nauki. Do tej pracy dla dobra naszych dzieci i wnuków potrzebny jest każdy umysł i każda para rąk. Jesteśmy dumni z naszych wspólnych działań dla Piotrkowa Trybunalskiego. Razem realizujmy wspólne plany – mówił prezydent Chojniak.

 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
?
?
4 maja, 2018 05:56

3 Maja to chyba święto państwowe. Co tam robi kościół? Wiem, że 3 Maja jest również NMP Królowej Polski, ale obchody nie dotyczą tego wydarzenia? Wśród proklamatorów Konstytucji 3 Maja było również wielu wyznawców innych religii, więc kościół nie powinien chyba wtrącać się w to święto?

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!