Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

NFZ wzywa szpital do wznowienia pracy oddziału dziecięcego

Łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia wydał oświadczenie w sprawie zawieszenia działalności oddziału dziecięcego w szpitalu przy Roosevelta, poniżej treść komunikatu.

Do Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia wpłynęło w dniu wczorajszym pismo Powiatowego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim w sprawie zaprzestania działalności w zakresie oddziału pediatrycznego na okres od 1 lipca do 31 sierpnia.

Dotychczas szpital nie informował o czasowym wstrzymaniu przyjęć pacjentów na Oddział. 

Przypominam, że placówka medyczna na podstawie art. 34 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej ma obowiązek zgłosić czasowe zaprzestanie działalności do Wojewody. Dopiero po uzyskaniu zgody placówka może wstrzymać przyjęcia pacjentów. Na dzień dzisiejszy do Łódzkiego Oddziału NFZ nie wpłynęła zgoda Wojewody Łódzkiego w sprawie ograniczenia działalności placówki.

Bez zachowania ww. trybu wojewoda może nałożyć w drodze decyzji administracyjnej karę pieniężną na kierownika podmiotu leczniczego.

ŁOW NFZ wezwał w dniu wczorajszym szpital w trybie pilnym do udzielania świadczeń medycznych całodobowych na oddziale  pediatrycznym, finansowanych ze środków publicznych, zgodnie z zawartą umową z ŁOW NFZ. Do tej pory Oddział nie otrzymał odpowiedzi ze strony szpitala.

Zobacz także:

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!