Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Nauczyciele strajkują, a co z uczniami?

Nauczyciele z niemal wszystkich publicznych szkół i przedszkoli w Piotrkowie przyłączyli się do ogólnopolskiego strajku. Placówki świecą zatem pustkami. Magistrat, w świetlicach środowiskowych, MOKu, muzeum i bibliotece przygotował około 500 miejsc dla dzieci, którym rodzice podczas strajku nie mogą zapewnić opieki.

Sprawdziliśmy kilka miejsc. I tak: w przedszkolu samorządowym numer 5 przy Kazimierza Wielkiego w Piotrkowie, przebywa siedmioro dzieci. To maluchy którymi nie miał się kto w domu zająć. W świetlicy szkoły podstawowej nr 10, także przebywa kilkoro uczniów. Piotrkowski MOK odwiedziło pięcioro dzieci. Niestety nikt nie skorzystał z zajęć przygotowanych w hali Relax. – Były dmuchane zabawki, przygotowaliśmy także zajęcia ruchowe. Niestety żaden z rodziców nie przyprowadził do nas swojego dziecka – mówi nieco rozżalony Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

POSŁUCHAJ RELACJI NASZEGO REPORTERA
0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
9 kwietnia, 2019 08:26

Strajk nauczycieli to jest wysoce nieodpowiedzialny czyn i przede wszystkim uderza w polskie dzieci, które powinny mieć cały czas i nieprzerwanie zapewniony dostęp do nauki i szkolnictwa. Jeżeli nauczyciele chcą strajkować, to trzeba było wybrać inną formę strajku, a nie tak drastyczną, której konsekwencje ponoszą niewinne dzieci.

Rector Orbis
Rector Orbis
Reply to  Anonimowo
9 kwietnia, 2019 17:30

A co to za system szkolnictwa, dzieci ze szkoły wynoszą ok 10% wiedzy którą nabyli, co jest potwierdzone badaniami, dzieciom wciska się materiały które ich w ogóle nie interesują, w dodatku nie potrafią przekazać tej wiedzy, żeby zainteresować dzieciaki. System szkolnictwa w Polsce kuleje.

Powiązane artykuły

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!