AleksandrówCzarnocinGminyGorzkowiceGrabicaŁęki SzlacheckieMoszczenicaRęcznoRozprzaSulejówWażne wiadomościWola KrzysztoporskaWolbórzWydarzenia

Rolnicy protestują. „Bez nas będziecie nadzy, głodni i trzeźwi”- ZDJĘCIA, FILMY

Trwa ogólnopolski protest rolników. Farmerzy blokują także drogi w powiecie piotrkowskim. Zamknięty będzie węzeł A1 z S8 czyli Piotrków Trybunalski-Zachód. Utrudnienia także na DK91 i DK12. Farmerzy grupowali się w z Rozprzy, Wolborzu, Srocku, Grabicy i ruszyli lub dopiero ruszać będa w stronę Piotrkowa.

Blokady będą dotyczyły zarówno autostrad, jak i dróg ekspresowych, oraz tras krajowych i dróg niższych klas. Poważne ograniczenia w ruchu będą występowały na drodze ekspresowej S8 na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego. Ruch będzie zablokowany od węzła Piotrków Trybunalski Południe do węzła Piotrków Trybunalski Wschód. W tym przypadku blokada planowana jest na 48 godzin. W związku z tym ruch z autostrady A1 od strony Katowic, będzie przekierowywany na DW 484 i 485 na węźle Kamieńsk.

Blokady dróg pojawią się także na drogach krajowych. Zamknięta będzie DK 12 między Przygłowem i Poniatowem, podobnie będzie na DK 91 między Łęczycą i Topolą Królewską.

Rolnicy nie zgadzają się z polityką rolną Unii Europejskiej. Nie godzą się na wprowadzenie Zielonego Ładu oraz przymusowego ugorowania swojej ziemi. Nie zgadzają się także na niekontrolowany przywóz zboża i innych produktów zza wschodniej granicy.

Zdjęcia i film z Rozprzy:

3 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!