GminyPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Rolnicy znowu wyjdą na ulice. Sprawdź gdzie będą blokady – AKTUALIZACJA

20 marca 2024 roku rolnicy rozpoczną kolejny dzień protestów. – Tym razem rolnicy zablokują wiele dróg, co zdecydowanie wpłynie na sposób i czas poruszania się na terenie Piotrkowa Trybunalskiego jak i powiatu piotrkowskiego. W tym czasie policjanci będą zabezpieczać liczne zgromadzenia, jednocześnie będą oni wskazywać objazdy, a także kierować ruchem – mówi asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Na 20 marca 2024 roku rolnicy zaplanowali kolejne protesty na terenie Piotrkowa oraz powiatu piotrkowskiego.

O godzinie 09:00 rozpocznie się protest na drodze krajowej nr 12 w Przygłowie, na odcinku od Przygłowa do Korytnicy. Droga w tym miejscu będzie całkowicie zablokowana. Od strony Opoczna będzie kierowany ruch w stronę miejscowości Żarnów, na drogę nr 726, natomiast od strony Kielc, w miejscowości Żarnów, pojazdy będą kierowane, również na drogę 726, w kierunku Opoczna. Na czas trwania protestu brak możliwości przejazdu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 12 z drogą 742 w kierunku Ręczna. Od strony Piotrkowa Trybunalskiego ruch będzie kierowany w stronę Tomaszowa Mazowieckiego. W tym miejscu protest przewidywany jest do godziny 15:00.

O godzinie 10:00 rozpocznie się protest w miejscowości Srock. Następnie uczestnicy planują wjechać na drogę krajową nr 12 w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie po dojeździe do ronda w miejscowości Jarosty, uniemożliwią przejazd drogą krajową nr 12, a także zjazd z S8. Przewidywane utrudnienia w tym miejscu mają potrwać do około godziny 16:00. Następnie protestujący wjadą na węzeł Piotrków Trybunalski Północ (wiadukt łódzki), po czym zjadą na S8, a następnie na A1.

O godzinie 10:00 nastąpi rozpoczęcie protestu w Wolborzu. Następnie uczestnicy protestu przejadą w kierunku S8, gdzie zatrzymają się na obu rondach ( od strony Wolborza oraz od strony miejscowości Żarnowica). Około godziny 16:00 uczestnicy protestu przejadą drogą S8, w kierunku A1 dojeżdżając do rolników którzy rozpoczęli protest w Rozprzy. W związku z tą blokadą policjanci z Rawy Mazowieckiej pojazdy ciężarowe będą kierować na drogę 726, a pojazdy osobowe na S8 do węzła Piotrków Wschód.

O godzinie 10:00 w miejscowości Grabica rozpocznie się kolejny protest. Tam rolnicy drogą wojewódzką 473 przejadą do miejscowości Majków Średni, a następnie dojadą do drogi krajowej 74 w miejscowości Rokszyce. Tam nastąpi blokada ronda znajdującego się przy magazynach. Około godziny 16:00 na węźle Piotrków Trybunalski Południe (wiadukt bełchatowski) wjadą na A1, jednocześnie dojeżdżając do rolników, którzy rozpoczynali swój protest w Rozprzy.

Od godziny 10:00 rozpocznie się również protest w miejscowości Rozprza. Po godzinie od rozpoczęcia protestu rolnicy przejadą drogą krajową nr 91 do Piotrkowa Trybunalskiego, a następnie wjadą S8 na węźle Piotrków Trybunalski Wschód, dojeżdżając do A1. Na odcinku tej drogi od węzła Piotrków Trybunalski Zachód do węzła Piotrków Trybunalski Południe dojdzie do całkowitej blokady tego odcinka. Protest ten może potrwać do 48 godzin. Na czas przejazdu rolników drogą krajowa nr 91 wjazd od strony Kamieńska będzie zablokowana.

Około godziny 12:00 protestujący rolnicy, którzy swój protest rozpoczynają w gminie Brójce w powiecie łódzkim wschodnim, będą kierować się drogą A1 w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie dojadą do pozostałych protestujących rolników.

W związku z zaistniałą sytuacją i przewidywanymi bardzo dużymi utrudnieniami w ruchu apelujemy o zaplanowanie alternatywnych tras przejazdu. Odpowiednio przygotujmy się do podróży, pamiętając, że jej czas w związku z utrudnieniami może się przedłużyć. Pamiętajmy również o „korytarzu życia”, aby służby mogły dojechać do osób, które będą wymagały pomocy.

Podczas protestów policjanci będą dbali, aby utrudnienia były jak najmniejsze, jednocześnie starając się upłynnić ruch, a w przypadku większego natężenia, aby jak najszybciej go upłynnić. Każdorazowo będą służyć pomocą, jednocześnie informując kierowców o wytyczonych objazdach.

Mat. KMP

3.3 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!