Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Rolnicy zapowiadają protest. Miasto może być zablokowane

Na najbliższą środę (24.01) rolnicy powiatu piotrkowskiego zapowiadają protest. Farmerzy spotkają się o 11:00 przed byłą siedzibą Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy ulicy Kasztelańskiej w Piotrkowie. Organizatorem protestu jest Solidarność Rolników Indywidualnych.

Rolnicy z regionu na środę zaplanowali protest. – Protest rozpocznie się o 11:00, jednak godzinę wcześniej spotykamy się w kilku lokalizacjach powiatu, by wyruszyć w stronę Piotrkowa. Rolnicy grupować się będą w Rozprzy, Wolborzu, Srocku i Sulejowie. Po przemówieniach, spod byłego ODR-u, DK12 wyruszymy do Sulejowa, gdzie protest zakończy się – mówi Janusz Terka, przedstawiciel organizatora strajku. – Może nie zablokujemy miasta tak jak rolnicy w Berlinie, ale zdajemy sobie sprawę, że może to utrudniać ruch innych kierowców, za co już teraz przepraszamy – dodaje.

Rolnicy protestują, ponieważ nie zgadzają się z unijną polityką rolną. – Chcemy zamanifestować swoje niezadowolenie z polityki rolnej którą prowadzi Unia Europejska. Naszym zdaniem, w dłuższej perspektywie doprowadzi ona do tego, że będzie ograniczona w Polsce produkcja żywności. Zapraszamy do wzięcia udziału w proteście wszystkich rolników z regionu, dla każdego jest miejsce – mówi.

Do Piotrkowa planują przyjechać rolnicy z całego regionu. – Są zapowiedzi, że przyjadą do nas koledzy z powiatu piotrkowskiego, tomaszowskiego, opoczyńskiego, radomszczańskiego ale co z tego będzie to zobaczymy – dodaje Janusz Terka.

4.2 5 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Renata
Renata
22 stycznia, 2024 12:05

A konkretnie to gdzie w Sulejowie.czy most będzie przejezdny do Piotrkowa.dojazd do pracy -trzeba wiedzieć jak dojechać. 🤔

Mądry obywatel
Mądry obywatel
Reply to  Renata
23 stycznia, 2024 12:21

Z racji ,iż zapewne będzie około 50 ciągników radził bym do Piotrków dotrzeć przed godziną 9 , natomiast powrót zaplanować po godzinie 17 .

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!