GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Na urodziny Wolborza pokażą makietę zamku

Lady Pank gwiazdą tegorocznych Dni Wolborza, które odbywają się w 750-rocznicę nadania miastu praw miejskich. Z tej okazji już w piątek 2 czerwca odsłonięta zostanie makieta zamku wolborskiego, zwanego „Małym Wawelem”.

Święto miasta rozpocznie się w piątek 2 czerwca o 18:00 w kolegiacie wolborskiej, gdzie odprawiona zostanie msza w intencji miasta, którą koncelebrował będzie abp senior ks. Władysław Ziółek. Później zaprezentowana będzie wirtualna wycieczka po wolborskim zamku, którego fragmenty fundamentów, świadczące o wielkości budowli z XV wieku odkryli archeolodzy pracujący na zlecenie Andrzeja Jarosa Burmistrza Wolborza. Prezentacji dokona Tomasz Olszacki z pracowni archeologicznej.

Po prezentacji w kolegiacie, przed kościołem ok. godz. 19:00 odsłonięty zostanie monument i makieta wolborskiego zamku z okazji 750-lecia nadania praw miejskich.

Makietę zamku wykonał artysta metaloplastyk Mateusz Łagowski z pracowni Art Intelligence z Sulejówka pod Warszawą. To absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem Rektorskim w Pracowni Rzeźby prof. Adama Myjaka w 2001r. Jest absolwentem Państwowego Liceum Plastycznego w Kielcach. Dyplom z wyróżnieniem przyznawanym przez rektorów ASP w Polsce, w 1996r. Pana Mateusza znamy z telewizyjnego programu „Weekendowa metamorfoza” Krzysztofa Mirucia.

W sobotę i niedzielę (3 i 4 czerwca) na stadionie Orlika, odbędą się koncerty i imprezy towarzyszące. Gwiazdą tegorocznych Dni Miasta będzie zespół Lady Pank. Na Dni Miasta zapraszają Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza oraz przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!