GminyWażne wiadomościWydarzenia

Na S8 pędził niemal 200km/h!

Piotrkowscy policjanci kolejny raz prowadzili lokalne działania pn. „Kierujący-pieszy”. Podczas służby przede wszystkim zwracali uwagę na zachowanie kierowców oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego w rejonie przejść dla pieszych. Reagowali również na inne wykroczenia w ruchu drogowym, o czym na drodze S8 przekonał się kierowca audi, który jechał z prędkością 192 km/h.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzali lokalne działania pn. „Kierujący – pieszy”. Podczas tej akcji mundurowi szczególnie zwracali uwagę na zachowanie kierowców oraz pieszych, w miejscach gdzie ruch ten był wzmożony.

Przede wszystkim reagowali na przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych, wyprzedzanie na oznakowanym przejściu. Pod lupę wzięli również zachowania uczestników ruchu przechodzących przez jezdnię, sprawdzając czy stosują się oni do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Podczas przeprowadzonych działań policjanci drogówki skontrolowali 63 uczestników ruchu drogowego, za popełnione wykroczenia nałożyli 12 mandatów karnych i zastosowali 14 pouczeń. Ujawnili 11 przekroczeń dozwolonej prędkości z czego 4 w rejonie przejść dla pieszych, a także jeden przypadek kiedy kierowca wyprzedzał na przejściu dla pieszych – relacjonuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP

Pod kątem stanu trzeźwości skontrolowali 37 kierowców, i zatrzymali trzy dowody rejestracyjne za brak aktualnych badań technicznych oraz niewłaściwy stan techniczny pojazdów.

Policjanci reagowali na wszystkie wykroczenia o czym przekonał się kierowca audi, który przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h na drodze S8. Po dokonaniu pomiaru prędkości okazało się, że jechał z prędkością192 km/h. W związku z tym, że to nie pierwsze takie wykroczenie w tym roku otrzymał on mandat karny w wysokości 5000 złotych oraz 15 punktów karnych – dodaje rzeczniczka prasowa.

Apelujemy, aby dostosowywać prędkość do obowiązujących przepisów, a także do warunków panujących na drodze. W rejonie przejść dla pieszych, czy placówek oświatowych należy zachować bezpieczną prędkość, a także szczególną ostrożność. Stosowanie dozwolonych limitów prędkości pozwoli nam bezpiecznie dojechać do celu. Pamiętajmy również o warunkach panujących na drogach, opady śniegu, śliska nawierzchnia czy gołoledź nie sprzyjają szybkim prędkościom. Aby podróż była bezpieczna dostosujmy ją do warunków panujących na drodze, w myśl zasady, że nie zawsze dozwolona prędkość jest bezpieczną prędkością.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!