Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę, 5 lipca 2026 roku, na drodze ekspresowej S8. Na 341. kilometrze trasy zderzyły się cztery samochody osobowe. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratunkowe.
Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że za kierownicą Volkswagena siedział 43-letni mężczyzna. W pewnym momencie prawdopodobnie zasnął on za kierownicą.
Niekontrolowany pojazd uderzył najpierw w Skodę, a potem w Seata. Siła uderzenia była na tyle duża, że jeden z samochodów dachował. To jednak nie był koniec – uderzony Seat siłą rozpędu wjechał jeszcze w kolejny samochód, tym razem marki Fiat.
Na miejscu wypadku szybko interweniowały wezwane służby: Zespół Ratownictwa Medycznego, straż pożarną, oraz policję, która ustalała dokładny przebieg zdarzeń.
Badanie alkomatem wykazało, że 43-letni kierowca Volkswagena był trzeźwy. W zdarzeniu uczestniczyła trójka dzieci, która została przetransportowana do szpitala.
Mundurowi apelują do wszystkich kierowców o rozwagę. Jeśli podczas jazdy czujemy narastające zmęczenie lub senność, koniecznie zjedźmy na najbliższy MOP lub stację paliw, aby odpocząć. Chwila nieuwagi na drodze szybkiego ruchu może doprowadzić do tragedii.












Polecamy