Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Można już korzystać z miejskich rowerów

32 rowery publiczne, w tym tandemy, rowery dziecięce i rower familijny typu cargo, dostępne są od dziś (25.07) w czterech stacjach na terenie Piotrkowa. Jednoślady zainstalowano już wczoraj po południu. Dzisiaj, od wczesnych godzin porannych, rowery były w użyciu, i to wcale nie przez prezydenta miasta, który na konferencję prasową przyjechał właśnie miejskim rowerem, lecz przez mieszkańców Piotrkowa. – Rower wypożyczyłem tu na dworcu i pojechałem nim na basen na Belzacką. Tam go oddałem, a po zakończeniu pływania, znowu go wypożyczyłem, by wrócić nim do domu – mówi w rozmowie z nami pan Erwin.

Piotrkowski Rower Miejski składa się z czterech stacji wypożyczeń. Pierwsza zlokalizowana jest tuż przy dworcu kolejowym, kolejna przy pływalni na Belzackiej, następna obok galerii Focus Mall i ostatnia na Słoneczku.

POSŁUCHAJ RELACJI NASZEGO REPORTERA:

 

W systemie dostępnych jest 27 rowerów standardowych, 2 tandemy, 2 rowery dziecięce i jeden rower familijny typu cargo, w którym wygodnie i bezpiecznie można przewieźć nawet czworo dzieci. Rowery można pożyczać i oddawać na dowolnej stacji Piotrkowskiego Roweru Miejskiego. Wyjątkiem są rowery dziecięce, które będą dostępne tylko na stacji Galeria Focus Mall i tylko tam będzie można je zwracać. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia będzie całkowicie bezpłatne. Za dłuższą, ale nieprzekraczającą godziny przejażdżkę zapłacimy złotówkę, za drugą godzinę 2 zł, za trzecią 3 zł, a za czwartą i każdą następną po 4 złote.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!