Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Mieszkaniec Piotrkowa wyrzucił śmieci do lasu – teraz stanie przed sądem

Wspólne działania policjantów z Sulejowa oraz strażników Straży Leśnej pozwoliły na ustalenie i odnalezienie właściciela śmieci pozostawionych w lesie. 41-latek wkrótce odpowie przed sądem za popełnione wykroczenia. Otrzymał również nakaz posprzątania swoich śmieci.

Sulejowscy policjanci pełnili służbę wspólnie ze strażnikami leśnymi. Po otrzymanym zgłoszeniu o zanieczyszczeniu lasu od razu postanowili to sprawdzić.

W pobliżu miejscowości Zmożna Wola w gminie Rozprza w lesie zauważyli pozostawione odpady. W dukcie leśnym było blisko 5 metrów sześciennych śmieci. Policjanci wspólnie ze strażnikami rozpoczęli poszukiwania właściciela odpadów. Jeszcze tego samego dnia dotarli do piotrkowianina. 41-latek przyznał, że odpady należą do niego, jednak nie potrafił logicznie wytłumaczyć dlaczego to zrobił – mówi asp. sztab. Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji.

Mężczyzna zobowiązał się do posprzątania całości zanieczyszczeń, a za popełnione wykroczenia wkrótce odpowie przed sądem.

Wykroczenie związane z zanieczyszczeniem lasu zagrożone jest karą ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 500 złotych, natomiast za nieuprawniony wjazd pojazdem do lasu grozi kara grzywny.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
21 maja, 2023 13:49

To dziad. Dowalić mu ze 100 godzin prac społecznych i z 5tys zl

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!