Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

ITD bierze busy pod lupę

Na drodze S8 w okolicach Wolborza oraz alei Bartoszewskiego w Łodzi zważono dwa samochody dostawcze wykorzystywane w międzynarodowym przewozie drogowym rzeczy. Okazuje się, że oba pojazdy były mocno przeładowane. ITD na rondzie Sulejowskim w Piotrkowie skontrolowała 10 kolejnych pojazdów.

Pierwszy wykorzystywany przez przedsiębiorcę z Czech ważył 4650 kilogramów czyli o ponad 30% więcej w niż dopuszczają to odpowiednie przepisy. W przypadku drugiego z nich, wykorzystywanego przez przewoźnika z Polski, wskaźniki wag zatrzymały się na liczbie 4160 kilogramów.

Co więcej jak się wkrótce potem okazało pojazd ten nie został poddany wymaganemu okresowemu przeglądowi technicznemu. W obu przypadkach wstrzymano kontrolowany przewóz, a wobec przewoźników wszczęto odpowiednie postępowanie administracyjne.

Działania ukierunkowane na pojazdu tego typu kontynuowane były w Piotrkowie Trybunalskim w kolejnym dniu. W ich czasie skontrolowano 10 „busów” wykorzystywanych w ruchu krajowym w każdym przypadku stwierdzając przekroczenie dopuszczalnej masy pojazdu. Rekordzista ważył 5,1 tony, a masa pięciu kolejnych samochodów przekraczała 4,5 tony. Każdy z tych przewozów wstrzymano, a kierowcy ukarani zostali stosownymi mandatami karnymi.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!