GminyWażne wiadomościWydarzenia

Pijany wiózł matkę do szpitala…

Brakiem wyobraźni i zdrowego rozsądku wykazał się mężczyzna, który będąc nietrzeźwym kierował oplem. Pasażerką samochodu była mama kierowcy, którą mężczyzna miał zawieźć do lekarza. Mieszkaniec powiatu opoczyńskiego odpowie za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, co zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z opoczyńskiego wydziału ruchu drogowego, na ulicy Piotrkowskiej zatrzymali do kontroli drogowej sprawcę wykroczenia drogowego.

– Kierujący podczas jazdy, przekraczał podwójną linię ciągłą. Okazało się, że 46-latek jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że ma 1,6 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli, 76-letnia pasażerka pojazdu zaczęła uskarżać się na bolesność okolic brzucha i omdlała. Policjanci na miejsce wezwali ratowników medycznych, a sami udzielili kobiecie pierwszej pomocy. W konsekwencji 76-latka trafiła do szpitala w Opocznie – informuje asp.szt. Barbara Stępień z opoczyńskiej policji.

Samochód został przekazany osobie wskazanej przez właściciela. Kierowca odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!