GrabicaWydarzenia

Mieszkańcy gminy Grabica protestują w sprawie zamknięcia wiaduktu – posłuchaj

Nie rano, ale o 15:00 zamknięty został wiadukt na Wojska Polskiego w Piotrkowie. Jak poinformował Piotrkowski24 Sylwester Wolankiewicz z firmy Budimex, obiekt przy Twardosławickiej zamknięty będzie w środę lub czwartek. Tymczasem mieszkańcy z gminy Grabica protestują. Ich zdaniem będą odcięci od świata. Wielu z nich pieszo pokonuje wiadukt do najbliższego przystanku MZK, a objazdy jakie im zaproponowano, sięgają kilkudziesięciu kilometrów. – Prowadzę swoją firmę 700 metrów od domu. Objazd to ponad 45 kilometrów przez Głuchów i Srock, to nienormalne – skarży się jeden z mieszkańców. – Nikt nie pomyślał o pieszych – denerwują się mieszkańcy Twardosławic.

POSŁUCHAJ RELACJI NASZEGO REPORTERA

W poniedziałek rano tuż przy wiadukcie zebrała się blisko setka mieszkańców gminy. – Którędy ma iść pieszy który chce skorzystać z komunikacji miejskiej? Co mają zrobić osoby starsze albo niepełnosprawne ? Piesi którzy poruszają się na własnych nogach mają iść kilkanaście kilometrów przez Głuchów? Przecież węzeł bełchatowski nie jest przystosowany do ruchu pieszego – mówi w rozmowie z nami Józef Pirek, sołtys Twardosławic. – Ja mieszkam tuż obok wiaduktu. Do Grabicy mam 15 kilometrów. Mam iść tam pieszo żeby łapać busa do Piotrkowa? Gdyby było przejście dla pieszych, to by nam to bardzo pomogło – mówi jedna z mieszkanek gminy. – Jak dojść do lekarza? – dopytuje starsza kobieta. Pojawiły się także takie propozycje: – A gdyby wybudować tymczasową kładkę dla pieszych ? Nie można więzić ludzi – mówi kobieta.

Między innymi w tej sprawie wójt Grabicy Krzysztof Kuliński spotka się w piątek z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Wspólnie z posłem Grzegorzem Lorkiem oraz wicemarszałkiem województwa Grzegorzem Wojciechowskim, mamy zaplanowane na piątek spotkanie w GDDKiA. Wierzę, że pomysły na rozwiązanie problemów które zaproponowaliśmy znajdą akceptację i mieszkańcy podczas budowy będą migli spokojnie przejść przez autostradę. Liczymy na możliwość przejazdu roboczego wzdłuż wiaduktu na Wojska Polskiego, czy to za sprawą sygnalizacji świetlnej lub skrzyżowania ze starowaniem ręcznym – powiedział wójt Kuliński.

0 0 vote
Article Rating

Powiązane artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
6 maja, 2019 22:30

Głosujemy na Wychowałka!

Andrzej
Andrzej
8 maja, 2019 09:37

Pan Zbigniew może nawet jechać przez Rzym. Jak miał do pracy 3 minuty na dojazd to niech sobie kupi helikopter to doleci w minutę.

Bożena
Bożena
8 maja, 2019 17:49

problem działa w dwie strony . Mój syn mieszka za wiaduktem w gminie Grabiuca a pole które dzierżawi i uprawia ma na ulicy Twardosławickiej przed wiaduktem i oczywiście też z drugiej strony wiaduktu na terenie gminy Grabica . obecnie to odległóść 2 może 3 kilometrów . ciekawi mnie jak będzie przemieszczał się ciągnikiem z jednego pola na drugie . 20 km ciągnikiem w jedną i 20 w drugą a czas na pracę ? na obiad , na zawiezienie i odebranie dzieci do szkoły i ze szkoły z Piotrkowa i do Piotrkowa . A co z uczniami mieszkającymi w Piotrkowie a… Czytaj więcej »

Andrzej
Andrzej
Reply to  Bożena
9 maja, 2019 17:17

Tak jest najlepiej iść do sądu. Most naprawią, a po sądach będziemy chodzić latami. Bardzo dobre rozwiązanie. Gratuluję wyboru.

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x