Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Od wtorku utrudnienia na A1. Będą malować pasy

Od wtorku (12.04) ruszają prace związane z nanoszeniem docelowego oznakowania poziomego na odcinku autostrady A1 między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Zachód.

Prace będą prowadzone na jezdni zachodniej (kierunek Katowice) od km 336 (tuż za węzłem Tuszyn). Z ruchu na odcinku ok. 2 km zostanie wyłączona prawa strona jezdni, a jazda będzie możliwa tylko lewym pasem. – Ekipy montujące oznakowanie niezbędne na czas prowadzonych prac, pojawią się na drodze ok. godziny 7:30, zaś zasadnicze prace rozpoczną się ok. 9.00. Będą one trwały do ok. godz. 16.00. – informuje Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA. – Po ich zakończeniu ruch będzie odbywał się całą szerokością jezdni.  Prace będą prowadzone etapami do czwartku 14 kwietnia. W miejscu, gdzie będą prowadzone zostanie wprowadzone ograniczenie do 80 km/h. – dodaje.

UWAGA! W związku z tym, że ten rodzaj wymaga suchej, bezdeszczowej aury, w przypadku zmiany pogody, podane terminy także mogą zostać zmienione.

– Również od jutra – na węźle Piotrków Trybunalski Zachód – planowana jest naprawa wiaduktu po kolizji drogowej. Prace będą w tym przypadku prowadzone na 348 kilometrze trasy, na jezdni w kierunku Katowic. – mówi Maciej Zalewski. – W tym przypadku na odcinku kilkuset metrów jezdnia zostanie zwężona z lewej strony. Ruch będzie możliwy tylko pasem wolnym. Dostępny będzie także pas awaryjny) i będzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. – informuje Zalewski.

Prace powinny trwać maksymalnie 3 – 4 dni. Podobnie, jak w przypadku nanoszenia oznakowania poziomego, po zakończeniu robót w danym dniu, ruch będzie przywracany na całej szerokości jezdni.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!