Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Kolejna zmiana organizacji ruchu

W związku z kolejnym etapem prac na odcinku autostrady A1 (Tuszyn – Piotrków Trybunalski) od dziś (14.12) kierowcy. muszą spodziewać się kolejnych zmian w organizacji ruchu.

– Na jezdni zachodniej (przed węzłem Piotrków Trybunalski Zachód – jadąc od strony Łodzi) rozpoczyna się demontaż tzw. separatorów, czyli barier oddzielających pasy ruchu. Prace będą postępowały w kierunku południowym i jest to konieczny warunek do przeprowadzenia następnego etapu robót. Będzie to wymagało przeniesienia ruchu w kierunku Katowic na jezdnię rozprowadzającą (co ilustruje załączona grafika). Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca roku. – informuje Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA.

Niezależnie od tego dziś lub jutro (15.12) zmieni się organizacja ruchu na DK74j w obrębie węzła Piotrków Trybunalski Południe. – Ruch w każdym kierunku będzie odbywał się po właściwej jezdni. Do Piotrkowa po jezdni południowej, a do Bełchatowa, jak dotychczas. W chwili wprowadzanych zmian należy się spodziewać zatrzymania ruchu, co może trwać do kilkudziesięciu minut. – dodaje Zalewski.

Jak dodają drogowcy, ze względu na porę roku i dynamicznie zmieniająca się aurę, podane terminy mogą zostać zmienione.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!