GminyWażne wiadomościWydarzenia

Premier Mateusz Morawiecki w Kamieńsku o autostradzie A1

Zakończyły się już wszystkie prace na odcinku autostrady A1, pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. Oznacza to, że kierowcy mogą już w pełnym zakresie korzystać z trasy o długości ponad 560 km, od Trójmiasta do granicy z Czechami. Trasa ta zajmuje teraz tylko ok. 5 godz. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził ostatni z nowo wybudowanych odcinków A1 – Kamieńsk-Radomsko. W ramach Programów Budowy Dróg Krajowych, od 2015 r. oddaliśmy do ruchu już ponad 2 tys. km nowoczesnych dróg, a w realizacji znajduje się ponad 1,2 tys. km.

Inwestycje drogowe to inwestycje w krwioobieg polskiej gospodarki

Autostrada A1 zwiększa możliwości rozwojowe i handlowe, a także stwarza zupełnie nowe perspektywy rozwoju dla naszego kraju. – Ta inwestycja, podobnie jak inwestycje w drogi dojazdowe, gminne, powiatowe i wojewódzkie, to inwestycje w polski krwioobieg dróg, w organizm gospodarczy, który nazywa się Polska – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Jak wyjaśnił szef rządu, autostrada A1 znacznie przyspieszy także podróż kierowcom. „Trasę od Trójmiasta do granicy polsko-czeskiej w Gorzyczkach można teraz przejechać w 4,5-5 godzin, razem z odpoczynkiem, jadąc zgodnie z przepisami – o co bardzo gorąco apeluję” – zaznaczył premier.

Autostrada A1 Kamieńsk-Radomsko

Autostrada A1 to jedna z najważniejszych dróg w Polsce i w Europie Środkowej. Dzięki zakończeniu prac na odcinku pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, kierowcy mogą już płynnie przejechać wygodną drogą od Morza Bałtyckiego do Czech, z dopuszczalną prędkością 140 km/h. Ostatni z odcinków autostrady A1, na którym niedawno zakończyły się prace, ma ponad 24 km długości oraz dwie jezdnie o nawierzchni betonowej, po trzy pasy ruchu każda.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!