GminyPiotrków TrybunalskiRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Miasto i powiat będą wspólnie kupować prąd

Piotrkowski magistrat ogłosił przetarg na na dostawę energii elektrycznej dla powiatu piotrkowskiego, miasta Piotrkowa Trybunalskiego, a także 11 gmin powiatu, czyli: Aleksandrowa, Czarnocina, Gorzkowic, Grabicy, Łęk Szlacheckich, Moszczenicy, Ręczna, Rozprzy, Sulejowa, Woli Krzysztoporskiej i Wolborza oraz wszystkich jednostek organizacyjnych wchodzących w skład tych gmin. Przetarg na sprzedaż energii wygrała firma Tauron.

Nowy dostawca zasili w energię elektryczną urzędy, szkoły, przedszkola, a także latarnie uliczne. Umowa podpisana będzie 30 listopada a obowiązywać będzie od 1 stycznia 2021 roku do 31 grudnia 2022. – To jest już kolejny taki przetarg, w którym bierzemy udział – powiedział starosta Piotr Wojtysiak. – Dzięki wspólnemu dużemu przetargowi udaje się uzyskać optymalną dla wszystkich partnerów cenę za zużycie energii elektrycznej – dodał starosta.

W tym roku liderem kontraktu jest Urząd Miasta Piotrkowa. – Taka współpraca niesie za sobą duże oszczędności, zarówno dla miasta, jak i powiatu. Poprzednie przetargi pokazały, że wspólne postępowanie niesie za sobą bardzo korzystną cenę za zużycie energii elektrycznej. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie – powiedział Jarosław Bąkowicz z biura prasowego piotrkowskiego magistratu.

– To już trzeci wspólny przetarg do którego przystąpiliśmy. Mamy z tego same korzyści. Po rozstrzygnięciu aktualnego przetargu widać, że wynegocjowana cena jest korzystniejsza od tej sprzed dwóch lat. To, że zapłacimy mniej, to dla naszej gminy to doskonała wiadomość – mówi Alojzy Włodarczyk, wójt gminy Gorzkowice.

– Przystępując do wspólnego przetargu, Gmina Rozprza jest w stanie zaoszczędzić niemal 20% wydatków na energię elektryczną porównaniu z tym, gdybyśmy do takiego przetargu nie przystępowali. Jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję, że do kolejnych przetargów będziemy stawać z kolegami samorządowcami z miasta i powiatu – zaznaczył Janusz Jędrzejczyk, wójt Rozprzy.

Warto dodać, że jest to przetarg na zużycie energii, a nie na przesył. W tym przypadku samorządu indywidualnie zawierają umowy.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!