Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Miasto nie będzie wyłączać latarni w nocy, ale…

Prawdopodobnie wszystkie samorządy w kraju po drastycznych podwyżkach cen – zwłaszcza prądu – szukają oszczędności. W niektórych gminach wyłączane będą lampy z nocnym oświetleniem, w innych rezygnuje się z miejskich inwestycji. Według zapewnień ZDiUM, w Piotrkowie nie grożą nam ciemności na ulicach. Urząd na inny pomysł na szukanie oszczędności.

Ceny prądu poszybowały w górę. Niektóre samorządy zdecydowały się na wyłączenia w nocy oświetlenia ulicznego. W Piotrkowie według zapewnień ZDiUM, nie grożą nam egipskie ciemności.

– W zawiązku z tym, że ceny prądu są bardzo wysokie, podjęto decyzję by wyłączyć nocne podświetlenie wszystkich budynków użyteczności publicznej takich jak szkoła muzyczna, budynek MOK, obiekty sakralne czy muzeum. Takie decyzje zapadły po konsultacjach z gospodarzami tych obiektów. Nie ma z kolei planów, by w nocy wyłączać latarnie uliczne, bo bezpieczeństwo mieszkańców miasta jest najważniejsze – powiedział w rozmowie z nami Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Ponadto w okolicach świąt, nie będzie oszczędności. Miasto tak jak zwykle zamierza udekorować ulice bożonarodzeniowymi iluminacjami.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KonradP
KonradP
9 września, 2022 19:53

Audyt prawidłowości oświetlenia! Jest tyle miejsc PRZEŚWIETLONYCH a nie oświetlonych. Choćby Plac Kościuszki. Dwie wieeeeeloramienne latarnie. Po co? Wystarczy oświetlenie dla bezpieczeństwa a nie czytania książek.

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: