Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Dwa nowe samochody elektryczne dla piotrkowskich urzędników

Piotrkowski magistrat rozstrzygnął przetarg na zakup dwóch samochodów elektrycznych na potrzeby miejskich urzędników. Jeden z pojazdów zakupiony został dla Urzędu Miasta, z kolei drugi, trafi do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Przetarg na zakup samochodów rozstrzygnięto pod koniec czerwca. Warto dodać, że było to kolejne podejście do zakupu tych pojazdów. Wymiana części miejskiej floty na samochody nisko lub zeroemisyjne, to wymóg ustawowy.

W związku z zakupem, przesłaliśmy do biura prasowego UM kilka pytań. Pytaliśmy o markę wybranych pojazdów, koszty zakupu, plany dotyczące kolejnych zakupów pojazdów, a także co ze „starą” limuzyną prezydenta, i to czy pojazd będzie przekazany innej jednostce, a może sprzedany?

W odpowiedzi czytamy:

Samochód osobowy o napędzie elektrycznym wybrany w drodze przetargu dla potrzeb Urzędu Miasta to samochód marki: Hyundai Kona natomiast dla Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta to samochód osobowy marki Opel Corsa.

Cena pierwszego samochodu tj. Hyundai Kona wynosi 201 105,00 zł natomiast Opel Corsa to wartość: 163 467,00 zł.

Zakup dwóch samochodów jest współfinansowany z Programu Priorytetowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pod nazwą: „EkoAuto Łódzki rozwój elektromobilności”. 60% stanowi dotacja z WFOŚiGW, 40% stanowi kwota pożyczki (oprocentowanie 1,5%) WFOŚiGW.

Aktualnie nieplanowane są zakupy kolejnych elektrycznych aut osobowych. W zakresie użytkowego przez UM pojazdu Peugeot 508, decyzja zostanie podjęta w stosownym czasie.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrkowianin
Piotrkowianin
21 lipca, 2023 20:33

A gdzie zdjęcia tego drugiego?

Acha...
Acha...
21 lipca, 2023 21:04

Znaczy się, kolejny kredyt!!!

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!