koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Mamy karetkę wymazową – znamy koszty jej obsługi

Mieszkańcy powiatu piotrkowskiego mają własną karetkę wymazową. Zespół medyczny takiej karetki pobiera wymazy od pacjentów leżących w domu, niesamodzielnych, takich, którzy nie mogą skorzystać ze zleconego testu na COVID19 w mobilnym punkcie pobrań.

– Dotąd wymazy dla pacjentów powiatu piotrkowskiego pobierały karetki wymazowe WSRM w Łodzi. Teraz będzie to robił zespół zorganizowany przez NZOZ Amicus Med z Wolborza. – informuje Anna Leder, rzecznik prasowy ŁOW NFZ

Za pracę zespołu wymazowego płaci NFZ: 900 zł za 8-godzinną pracę, 100 zł za każda kolejną godzinę pracy i 21 zł za każdy wymaz.

Wczoraj karetki wymazowe w Łódzkiem –  a jest ich już 11 – pobrały w sumie 323 wymazy.

– 24 poradnie POZ w Piotrkowie Trybunalskim zleciły w dniu 12 listopada br. od 1 do 27 testów w kierunku koronawirusa swoim chorym pacjentom. Rekordowa liczba zleceń w jednej z poradni, od początku października, czyli odkąd testy zlecają lekarze POZ, to 424 testy, kolejna 332. Większość poradni zleciła od kilku do kilkudziesięciu testów – dodaje rzeczniczka NFZ

NFZ nie limituje zlecanych przez lekarzy testów, lekarze sami podejmują decyzję o teście na podstawie zgłaszanych przez pacjenta objawów. Za wymaz i wykonanie testu płaci NFZ.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!