reklama
Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Kupcy rozwinęli prezydentowi czerwony dywan. K.Chojniak nie wyszedł do protestujących – ZDJĘCIA, FILMY

Tak jak zapowiadali, tak uczynili. Przedstawiciele kupców z Hali Targowej kolejny raz protestowali przeciwko uchwałom mającym ograniczyć handel na targowisku miejskim. Kilkadziesiąt osób wyposażonych w trąbki, i transparenty przed magistratem manifestowało swoje niezadowolenie z decyzji władz miasta.

Głosowanie radnych zakończyło się w poniedziałek o 15:30. Teraz głosy są liczone, a wyniki poznamy podczas środowej sesji Rady Miasta. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że prezydencji projekt reorganizacji hali (lub jak ktoś woli – likwidacji) może uzyskać większość. Wtedy pozostaną w centrum miasta kramy tylko i wyłącznie z asortymentem spożywczym i warzywniczym.

Jednym z głosujących, którzy początkowo był ZA zmianami zaproponowanymi przez prezydenta i ZDiUM, był Dariusz Cecotka. Jednak nieoczekiwanie po spotkaniu z kupcami zmienił zdanie. Z naszych informacji wynika, że radny Cecotka był w poniedziałek rano w Biurze Rady Miasta i poprosił o wydanie swojej karty do głosowania. Miał wtedy usłyszeć, że nie ma takiej prawnej możliwości, dlatego złożył dziś (29.09) wniosek o reasumpcję głosowania.

Kolejny protest kupców w obronie Hali Targowej.

Opublikowany przez Piotrkowski24.pl Wtorek, 29 września 2020
3.7 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrkowianin
Piotrkowianin
29 września, 2020 19:01

Czy to był jakiś happening w ramach Interakcji?

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!