Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Kupcy utworzyli komitet kolejkowy. Od dziś rezerwacje na nowych zasadach

Lista kolejkowa – najczęściej stosowana w minionej epoce? Teoretycznie tak, ale jak się okazuje, działa ona także w „naszych czasach”. Część kupców najbardziej zainteresowana handlowaniem w nowych strukturach targowiska miejskiego na ulicy Targowej w Piotrkowie, zawiązało taką listę by pilnować kolejności osób chętnych do złożenia wniosków na nowe miejsca do handlu.

Wtorek 7:00

Jeszcze przed rozpoczęciem pracy przez administrację targowiska, ustawia się kilkudziesięcioosobowy tłum kupców. By wszystko gładko szło, obowiązuje lista kolejkowa, która podobno powstała już w minioną niedzielę…

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta wyznaczył cztery terminy do składania wniosków o przyznanie nowych rezerwacji w zmienionych strukturach targowiska. Dokumenty od handlujących przyjmowane będą od dziś, tj. 17 listopada a także 20, 24 i 27 listopada, w godzinach 7:00-14:00, w administracji targowiska przy ul. Targowej, tak by „po nowemu” rozpocząć pracę 2 grudnia. – Stoję na hali od 1986 roku, ale takiego czegoś to ja nie widziałem! Mam teraz stać w kolejce po rezerwację jak w czasach komuny za mięsem? Tak nas załatwił wojewoda i prezydent miasta! – mówi poddenerwowany starszy mężczyzna. Pytany o listę kolejkową mówi z uśmiechem: – Wiem że jest. Zapisałem się na nią, mam numerek 80. Może się załapię, trudno określić. Niby reorganizacja, ale połowa z nas nie dostanie miejsca bo nie dla wszystkich ono jest… – ucina nasz rozmówca.

Poniedziałek 14:00

W poniedziałek z częścią kupców spotkał się Karol Szokalski, dyrektor ZDiUM. Kupcy mieli wiele pytań dotyczących składania wniosków, nowych druków podań a także zasad przyznawania rezerwacji. – Szanowni państwo, od minionego piątku zasady są jasne. Zostały wywieszone w gablotce, a także umieszczone na stronie internetowej ZDiUM i magistratu. Proszę składać podania, będziemy je oceniać przede wszystkim merytorycznie. Zasady są bardzo przejrzyste. Będziemy brać pod uwagę przede wszystkim kolejność składania wniosków, historię państwa pobytu na targowisku czy terminowość wpłat za rezerwację – poinformował dyrektor Szokalski. – Wiem, że tworzą państwo specjalną listę kolejkową, dla nas ona nie ma znaczenia – dodał Szokalski.

Jeden z kupców odburknął pod nosem: – No to trzeba będzie stać w nocy…

2.4 5 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!