GminyRęcznoWażne wiadomościWydarzenia

Kto kupi wóz strażacki z małym przebiegiem?

Kiedyś służył strażakom z pabianickiej Polfy, później korzystali z niego strażacy z OSP Gorzkowice, aktualnie służy druhom z Ręczna. Ci jednak otrzymali dofinansowanie na nowy wóz strażacki, dlatego szukając środków na wyposażenie przyszłego samochodu, chcą sprzedać swoją lekko wysłużoną Tatrę, a pieniądze uzyskane z jej sprzedaży zainwestować w nowy wóz. Samochód pomimo, że z 1989 roku, to jego przebieg to zaledwie… 27 000 km.

Ochotnicza Straż Pożarna w Ręcznie jest trzecią jednostką w której stacjonuje ten samochód. Swoją służbę rozpoczynał w pabianickiej Polfie. Następnie przekazany został strażakom z Gorzkowic, a później trafił do nas. Jego największym atutem jest przebieg, a ten wynosi uwaga: 27 000 km. Ktoś mógłby pomyśleć, że to błąd, ale nie, to oryginalny przebieg – zapewnia Marcin Kusa, zastępca wójta gminy Ręczno. – Podczas swojej służby w zakładach farmaceutycznych, niewiele był eksploatowany, dlatego przez te lata przebieg jest niewielki – mówi.

Jednostka OSP w Ręcznie otrzymała dofinansowanie na zakup nowego samochodu strażackiego. Jak wiadomo, dofinansowanie to zaledwie połowa wartości pojazdu, który trzeba jeszcze doposażyć.

– By mieć pieniądze na wkład własny a także na sprzęt do nowego wozu, postanowiliśmy sprzedać ten pojazd – dodaje Marcin Kusa.

Pomimo że auto ma 34 lata, to jest w pełni sprawny i prawdopodobnie posłuży jeszcze wiele lat.

Szczegóły techniczne:
marka – Tatra
rok produkcji – 1989
przebieg – 27 000 km (to nie jest pomyłka)
pojemność skokowa 15 825 cm³
moc 320 KM
skrzynia biegów – manualna
rodzaj paliwa – diesel
kolor – czerwony
liczba osi – 3

Cena wywoławcza brutto: 70 000,00 zł.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: