GminyRęcznoWażne wiadomościWydarzenia

Setki elektrośmieci zebrali strażacy z OSP Ręczno. Będzie za to nowy sprzęt strażacki!

Strażacy z OSP Ręczno włączyli się w zbiórkę elektrośmieci. Zebrany sprzęt zostanie sprzedany do specjalistycznej firmy, a ta wypłaci 40 groszy za każdy zebrany kilogram. Druhowie mają nadzieję, że za zebrane w ten sposób fundusze, uda się kupić wyposażenie wozu bojowego a także drobny sprzęt ochrony osobistej dla strażaków.

Strażacy z Ręczna od dawna przygotowywali się do zbiórki. W powiecie to jednak nie pierwsza akcja którą prowadzili druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej. Kilka miesięcy temu jednostka z Przygłowa zbierała złom, by zebrać fundusze na wyposażenie swojego pojazdu. Wracając jednak do Ręczna, to tamtejsi strażacy najpierw postarali się o rozpropagowanie zbiórki wśród mieszkańców gminy (pisaliśmy o tym TUTAJ) a następnie przystąpili do działania i opłacało się. W dniu zbiórki plac na którym gromadzone były zużyte sprzęty, zapełniał się z godziny na godzinę.

Mieszkańcy gminy dostarczyli lodówki, zamrażarki, stare pralki i kuchenki, zmywarki, roboty kuchenne, czajniki, telewizory, zepsute radia, drukarki czy monitory – łącznie kilkaset sztuk.

Sobota dla naszych druhów była bardzo pracowita! Akcja zbierania elektrośmieci jest naprawdę prawdziwym wyzwaniem, ale dzięki pracy naszych druhów, mieszkańców gminy i okolic a także przyjaciół, udało nam się zgromadzić imponującą ilość odpadów. Już niedługo odbędzie się odbiór elektrośmieci, a fundusz który uda nam się pozyskać z tego projektu, zostanie przeznaczony na doposażenie naszego wozu i ochrony osobistej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą inicjatywę. To wszystko dzięki Waszemu zaangażowaniu i trosce o środowisko. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wasze ogromne wsparcie naszej jednostki. W WAS JEST SIŁA – RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!! Jeszcze raz dziękujemy za tak duży odzew! – napisali strażacy w mediach społecznościowych.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrkowianin
Piotrkowianin
31 grudnia, 2023 16:44

Fajną tablicę rejestracyjną ma ta przyczepa. 😉

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!