GminyGorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

Strażacy z OSP Gorzkowice otrzymali samochód terenowy

Strażacy z OSP Gorzkowice otrzymali dzisiaj (18.09) od PGE Dystrybucja samochód terenowy. Energetyczny gigant, zmieniając swoje pojazdy na nowe, te używane przekazuje instytucjom, które mogą jeszcze je wykorzystać.

Ten projekt PGE Dystrybucja realizuje już od początku roku. – Auta są przygotowane tak, żeby były na najwyższym poziomie technicznym. Każdego miesiąca przekazujemy zainteresowanym Ochotniczym Strażom Pożarnym kolejne pojazdy, dzisiaj akurat znajdujemy się w Gorzkowicach – mówi Jarosław Kwasek, Prezes Zarządu PGE Dystrybucja. – Można powiedzieć, że auto jest w służbie cały czas. Wcześniej u energetyków, a teraz u strażaków ochotników. Można śmiało powiedzieć także, że druhowie z jednostek OSP, bardzo często nas wspierają w różnego rodzaju działaniach, ponieważ ochotnicy często są pierwsi na miejscu zdarzeń – dodał prezes Kwasek.

Robert Dziagacz, prezes druhów z gorzkowickiej jednostki OSP przyznaje, że bez wsparcia PGE, jednostki nie byłoby stać na nowy pojazd. – To prezent jak najbardziej wspaniały. Z własnych w środku nie udałoby nam się kupić takiego samochodu. Pojazd będzie musiał być zarejestrowany jako samochód specjalny, co potrwać może kilka tygodni, ale wtedy będzie przekazany do służby. Pomimo, że auto tylko dwuosobowe, to ma ono fantastyczną przestrzeń ładunkową. Pomieści bardzo dużo sprzętu zarówno specjalistycznego jak i takiego, który pomaga nam w codziennie wykonywanych czynnościach – mówi w rozmowie z nami.

To kolejne wsparcie jakie PGE przekazała dla gminy Gorzkowice. – Każdy sprzęt jaki otrzymujemy, sprzyja poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Przekazany dziś samochód terenowy na pewno się przyda. Na terenie naszej gminy jest wiele bezdroży, wiele obszarów leśnych, wiele miejsc gdzie ten pojazd można będzie wykorzystywać. Bardzo się cieszymy, bo oczywiście każda złotówka która napływa do nas z zewnątrz, każda darowizna cieszy niezmiernie. Przyjaciół gmina ma wielu, a PGE nie od dziś wspiera różnego rodzaju nasze działania, za co chcę dziś bardzo serdecznie podziękować – powiedział naszemu reporterowi wójt Alojzy Włodarczyk.

Dodatkowo PGE Dystrybucja przekazało środki na zakup nowego obuwia dla strażaków. Wsparcie otrzymała także strażacka orkiestra, w postaci kilku nowych instrumentów.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!