KulturaWolbórz

Kolory Polski w Wolborzu

Kolejny raz zawita do Wolborza wyjątkowe na skalę kraju wydarzenie muzyczne. Kolory Polski to projekt wspaniałych plenerowych koncertów Filharmonii Łódzkiej. 


Koncert Kolory Polski zainauguruje w sobotę, 18 sierpnia, w Wolborzu występ pt: „NA POLSKĄ NUTĘ, CHÓR DLA (NIE)OPORNYCH”. Chór dla (nie)opornych działa przy Filharmonii Łódzkiej pod kierunkiem Mariusza Lewego, od 2013 roku. W cotygodniowych próbach uczestniczy od 100 do 150 osób. Zespół, choć amatorski, kilkakrotnie występował wraz z profesjonalistami na estradzie Filharmonii Łódzkiej. W programie koncertu, który rozpocznie się o godz. 18.00, m.in.: „Prząśniczka”, „W mojem ogródecku”, „Szła liseczka”.  Gwiazdą wieczoru w Wolborzu będzie zespół MEZIHRA CARAVANA BANDA.

Muzyka Caravana Banda to połączenie różnych tradycji i stylów muzycznych z kilku zakątków świata: sztuka bałkańska spotyka się tu z piosenkami kurpiowskimi, flamenco i folklorem cygańskim, a uważny słuchacz wyłowi też tradycyjne melodie z Rumunii, Albanii, Serbii, Hiszpanii i Portugalii. Tę wyjątkową mieszankę serwuje polsko-czeski zespół założony przez Tomasa Prusa – jednego z wokalistów kultowego w Czechach zespołu Vltava, i Magdę Navarrete – znaną w Polsce i Ameryce Południowej wokalistkę oraz tancerkę.

W programie koncertu: „Caravana Song”, „Que me quieras”, „Malagueña de Barxeta”, „Ajde Jano”, „U juziurecka u bystry wody”, „Zapateado Polaco”, „Porque se frotan las patitas”, „Konie wronie”, „El compromiso”, „Tabakiera”, „Prusa es mi nombre”, „Gypsy Stranger”, „Amor y oro”.

Koncert Kolory Polski odbędzie się na plenerowej scenie na tyłach Pałacu Biskupów Kujawskich w Wolborzu 18 sierpnia, godz. 18.00 (ul. Andrzeja Frycza Modrzewskiego 107).

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!