„Jesteśmy Razem” na tropie Ojca Mateusza

Views: 830

Już po raz kolejny Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Aleksandrów Jesteśmy Razem zorganizowało bezpłatną wycieczkę.

Tym razem wybór miejsca padł na malowniczy Sandomierz, który swoją popularność w ostatnim czasie zawdzięcza serialowi Ojciec Mateusz. W programie wyjazdu nie zabrakło oczywiście zwiedzania miejsc związanych z serialem oraz anegdot pani przewodnik o ekipie filmowej. Oprócz miejsc, w których często są kręcone serialowe sceny, uczestnicy zwiedzili m.in. gotycką Bramę Opatowską, Ratusz, Wąwóz Królowej Jadwigi. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się Podziemna Trasa Turystyczna. Drążone korytarze pełniły w minionych wiekach rolę składów kupieckich, w których przechowywano głównie wino, sól i śledzie. Służyły także jako schronienie w niebezpiecznych sytuacjach. Najgłębsze wyrobiska znajdują się na głębokości 12 m i krążą o nich niezliczone legendy. Wycieczkę zwieńczył integracyjny obiad. Uczestnicy zgodnie twierdzą, że był to bardzo udany wyjazd.

– Ja wraz z pozostałymi organizatorami bardzo się cieszę, że już kolejny raz udało nam się zabrać mieszkańców w ciekawe miejsce – mówił Michał Małecki, prezes stowarzyszenia. – Do tej pory odwiedziliśmy już kilkanaście polskich miast, więc może kiedyś uda się także zorganizować wyjazd zagraniczny – dodaje Małecki. – Zadowolenie ludzi, daje nam ogromną satysfakcję i motywację do działania. Ciesze się, że dzięki staraniom moim i całego stowarzyszenia udaje się organizować bezpłatne wycieczki. Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się jeszcze gdzieś pojechać – spuentował prezes stowarzyszenia.

Komentarzy: 10

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

      1. Przecież nie napisałem tego na poważnie. To był żart, za który, jeśli Cię dotknąłem, przepraszam. Pisząc poważnie, sądzę, że to bardzo cenna inicjatywa, jak najbardziej godna upowszechniania. Pozdrawiam Adwersarza.

  1. Fajnie jakby jakas wycieczka dla dzieci byla np podczas wakacji. Tylko moj pomysl, bo malo takich inicjatyw z gminy jest dla dzieci, zwlaszcza latem. Co o tym myslicie? Albo chiciaz jakies polkolonie czy jakies zajecia, bo dzieci siedza przed komputerem. Powodzenia Panie Michale na wyborach. Caly Aleksandrow trzyma kciuki.

    1. Proszę mówić w swoim imieniu !.To,że dziecko siedzi tylko przed komputerem to tylko i wyłącznie Pani wina .Moje dzieci siedzą w ogrodzie i grają w piłkę, jeździmy rowerami po okolicy i chodzimy nad rzekę .Najlepiej pozbyć się dzieci niech instytucje wychowują i mieć spokój.