AleksandrówWydarzenia

„Jesteśmy Razem” na tropie Ojca Mateusza

Już po raz kolejny Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Aleksandrów Jesteśmy Razem zorganizowało bezpłatną wycieczkę.

Tym razem wybór miejsca padł na malowniczy Sandomierz, który swoją popularność w ostatnim czasie zawdzięcza serialowi Ojciec Mateusz. W programie wyjazdu nie zabrakło oczywiście zwiedzania miejsc związanych z serialem oraz anegdot pani przewodnik o ekipie filmowej. Oprócz miejsc, w których często są kręcone serialowe sceny, uczestnicy zwiedzili m.in. gotycką Bramę Opatowską, Ratusz, Wąwóz Królowej Jadwigi. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się Podziemna Trasa Turystyczna. Drążone korytarze pełniły w minionych wiekach rolę składów kupieckich, w których przechowywano głównie wino, sól i śledzie. Służyły także jako schronienie w niebezpiecznych sytuacjach. Najgłębsze wyrobiska znajdują się na głębokości 12 m i krążą o nich niezliczone legendy. Wycieczkę zwieńczył integracyjny obiad. Uczestnicy zgodnie twierdzą, że był to bardzo udany wyjazd.

– Ja wraz z pozostałymi organizatorami bardzo się cieszę, że już kolejny raz udało nam się zabrać mieszkańców w ciekawe miejsce – mówił Michał Małecki, prezes stowarzyszenia. – Do tej pory odwiedziliśmy już kilkanaście polskich miast, więc może kiedyś uda się także zorganizować wyjazd zagraniczny – dodaje Małecki. – Zadowolenie ludzi, daje nam ogromną satysfakcję i motywację do działania. Ciesze się, że dzięki staraniom moim i całego stowarzyszenia udaje się organizować bezpłatne wycieczki. Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się jeszcze gdzieś pojechać – spuentował prezes stowarzyszenia.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim1
Anonim1
5 września, 2018 20:15

Niech ruszą kiedyś śladami ojca Rydzyka. Bardziej się opłaci:-)

rysio
rysio
Reply to  Anonim1
6 września, 2018 14:38

Ty już chyba nie zmądrzejesz.

Anonim1
Anonim1
Reply to  rysio
7 września, 2018 06:58

Przecież nie napisałem tego na poważnie. To był żart, za który, jeśli Cię dotknąłem, przepraszam. Pisząc poważnie, sądzę, że to bardzo cenna inicjatywa, jak najbardziej godna upowszechniania. Pozdrawiam Adwersarza.

Siucok
Siucok
Reply to  Anonim1
6 września, 2018 15:40

Bardzo fajnie, że są takie wyjazdy.

Anonim2
Anonim2
7 września, 2018 08:37

śladami ojca rydzyka to michal już poszedł… liczy na zysk

Yyyy
Yyyy
Reply to  Anonim2
10 września, 2018 05:26

Wygrajac wybory to on raczej nie zyska bo nie potrzebuje pieniędzy, może ewentualnie stracić na tej posadzie

gosv
gosv
11 września, 2018 07:46

Dlaczego na te wycieczki Pana Michała jeżdżą ciągle te same osoby?

głupi naród
głupi naród
Reply to  gosv
11 września, 2018 11:44

bo nie każdy ma odwagę publicznie pokazać się ze swoimi poglądami:) wielu by pewnie chciało jechac, ale ma zakazane

Mz
Mz
18 września, 2018 16:17

Fajnie jakby jakas wycieczka dla dzieci byla np podczas wakacji. Tylko moj pomysl, bo malo takich inicjatyw z gminy jest dla dzieci, zwlaszcza latem. Co o tym myslicie? Albo chiciaz jakies polkolonie czy jakies zajecia, bo dzieci siedza przed komputerem. Powodzenia Panie Michale na wyborach. Caly Aleksandrow trzyma kciuki.

Małgorzata.
Małgorzata.
Reply to  Mz
22 września, 2018 11:51

Proszę mówić w swoim imieniu !.To,że dziecko siedzi tylko przed komputerem to tylko i wyłącznie Pani wina .Moje dzieci siedzą w ogrodzie i grają w piłkę, jeździmy rowerami po okolicy i chodzimy nad rzekę .Najlepiej pozbyć się dzieci niech instytucje wychowują i mieć spokój.

Powiązane artykuły

Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x