AleksandrówWydarzenia

Kamizelki odblaskowe trafiły do mieszkańców powiatu

Tradycyjnie już w okresie jesienno – zimowym piotrkowscy policjanci szczególnie koncentrują się na bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów. Powód jest oczywisty. Szybko zapada zmrok, a niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, ubrani w ciemną odzież, nie są widoczni dla kierowców. Dlatego po raz kolejny policjanci promowali noszenie odblasków.

Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim, mł. insp. Krzysztof Mikułowski, poprowadził prelekcję dla mieszkańców Aleksandrowa i okolicznych miejscowości, dotyczącą bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Spotkanie odbyło się w kaplicy, gdzie po zakończonym nabożeństwie uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe.

Rozdawane kamizelki zostały zakupione przez Starostwo Powiatu Piotrkowskiego. – Bardzo nam zależy by mieszkańcy powiatu zawsze nosili kamizelki odblaskowe, bowiem poprawiają one bezpieczeństwo, a to jest rzeczą nadrzędną. Dziś jesteśmy w Aleksandrowie, ale niebawem będziemy w kolejnych częściach regionu – mówi Michał Małecki, radny rady powiatu piotrkowskiego.

Odblaski mogą uratować Twoje życie

Coraz wcześniej zapada zmrok, dość szybko robi się ciemno. W związku z tym piesi i rowerzyści, by poprawić swoje bezpieczeństwo na drodze, powinni używać elementów odblaskowych. To jeden z najtańszych, najprostszych, a zarazem najłatwiejszych w zastosowaniu sposobów na zwiększenie swojego bezpieczeństwa. W czasie ograniczonej lub wręcz złej widoczności pieszego, który nie ma żadnego elementu odblaskowego, a także często ubrany jest w rzeczy w ciemnych kolorach, po prostu nie widać. Kierowca zauważa go z odległości około 20-30 metrów. W związku z tym czas, jaki mu pozostaje, by wykonać manewr i uniknąć potrącenia pieszego, który nagle pojawia się przed maską auta, jest za krótki by zahamować i może dojść do tragedii. Posiadanie elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze do około 200 metrów. W tym przypadku kierujący pojazdem ma więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie, czy nawet życie. Sytuacje, w której należy nosić elementy odblaskowe nie powinny ograniczać się tylko do obszaru niezabudowanego, co regulują przepisy. Policja apeluje, by nawet w terenie zabudowanym używać elementów odblaskowych. Pieszy jest bardziej widoczny posiadając elementy odblaskowe.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rysio
rysio
2 października, 2018 16:20

Kampania w pełni a tu cisza ,dziwne…

Marek
Marek
4 października, 2018 16:07

Czy bez udziału kleru taka akcja nie ma posłuchu?
Czy za rozdanie odblaskowych elementow chojnie państwo obdarzyło kleche?

Benek
Benek
Reply to  Marek
5 października, 2018 16:51

Nie,bo w katolandzie żadna taka impreza nie może obyć się bez kleru,a wierny sługa zacznie dopiero obsypywać darami po wyborach, jeśli wygra?

Powiązane artykuły

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x