Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Jacek Saryusz-Wolski do PE nie z łódzkiego, ale z Warszawy

Zakorzeniony w Piotrkowie Trybunalskim europoseł Jacek Saryusz-Wolski nie wystartuje w najbliższych eurowyborach ze swojego rodzinnego okręgu. Polityk niegdyś związany z Platformą Obywatelską, otworzy warszawską listę Prawa i Sprawiedliwości.

Jacek Saryusz-Wolski od wielu lat zasiada w Parlamencie Europejskim. Był jednym z negocjatorów przystąpienia naszego kraju to struktur unijnych. Przez wiele lat związany był z Platformą Obywatelską. Konflikt eurodeputowanego z PO rozpoczął się kiedy w marcu 2017 MSZ rządu Beaty Szydło zgłosiło jego kandydaturę na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej (zajmowane przez Donalda Tuska, deklarującego zamiar ubiegania się o reelekcję), w związku z czym tego samego dnia został usunięty z Platformy Obywatelskiej. W konsekwencji utracił również stanowisko wiceprzewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej i członkostwo w niej. Przestał być także członkiem frakcji EPL w Europarlamencie. W tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego został liderem listy PiS w okręgu nr 4 tj. w Warszawie.

Z kolei łódzką listę Prawa i Sprawiedliwości, otwierać będzie były Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski. Radny Sejmiku WŁ Marek Mazur tak komentuje kandydaturę byłego ministra:


Śmieszne, najpierw premier wyprowadza flagę unijną z urzędu, a potem ciągną do tej „wyimaginowanej wspólnoty, z której dla nas niewiele wynika”.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrkowianin
Piotrkowianin
20 lutego, 2019 12:04

No z Warszawy, bo w łódzkim to raczej nie ma co liczyć na głosy, Ludzie nie zapominają….comment image.html

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!