KulturaNadchodzące wydarzenia

„Interakcje” rozpoczęte

W środę (23.09) rozpoczął się XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Interakcje”. Wydarzenie zainaugurował wernisaż wystawy „Człowiek w teatrze życia codziennego”.

W tym roku „Interakcje” podejmują temat tożsamości artysty performera, sposobu przedstawiania siebie, swojej działalności, wobec świata sztuki i codziennego życia. Festiwal będzie składać się z trzech głównych wydarzeń: prezentacji performance, wystawy dotyczącej tematyki festiwalu oraz prezentacji postaci Wojciecha Stefanika, polskiego artysty, który wniósł szczególny wkład w rozwój tej dziedziny sztuki.

Festiwal rozpoczął się w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej. Tam otwarto wystawę towarzysząca festiwalowi, a następnie odbyła się prezentacja postaci Wojciecha Stefanika. Artysta swoje projekty artystyczne realizuje od 1974 roku. Wypowiada się głównie poprzez performance i instalacje — również oscylujące na pograniczu performansu i „zapisów” sztuki konceptualnej. Jest jednym z pierwszych polskich uczestników działań i akcji, które dopiero później zaczęto określać pojęciem performance, instalacji i environment.

Prezentacje performance zaplanowano w czwartek i piątek w galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego. W tym roku „sztukę żywą” prezentować będzie trzynastu artystów z Polski i zagranicy, którzy do udziału w „Interakcjach” zostali zaproszeni przez kuratorów wystawy: Dominikę Borkowską, Łukasza Głowackiego oraz Grzegorza Borkowskiego. Performerzy będą w swoich prezentacjach odnosić się do hasła: “Z ręką na sercu”.
Szczegóły dotyczące festiwalu można znaleźć na stronie www.interakcje.org.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!