Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

„Ile szpitali takich jak ten w Piotrkowie, można oddłużyć za pieniądze przekazane na media publiczne?”

Przed Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie, z dziennikarzami spotkali się działacze Nowej Lewicy. Politycy zastanawiali się, ile szpitali powiatowych można oddłużyć, za pieniądze które mają być przekazane na funkcjonowanie mediów publicznych. – Gdybyśmy 700 milionów złotych przeznaczyli nie ma media publiczne a na oddłużenie szpitali, to byśmy oddłużyli takich 20 placówek – grzmiał poseł Tomasz Trela.

Spotkanie z dziennikarzami rozpoczął Oskar Kuliński, radny powiatu, który powiedział: – Ponad dwa miesiące temu Rada Powiatu Piotrkowskiego, ze względu na brak wsparcia ze strony rządu Zjednoczonej Prawicy, stanęła pod ścianą i wyraziła zgodę na to, aby dyrektor szpitala powiatowego wypowiedział umowy z NFZ na prowadzenie oddziałów szpitalnych tak, aby od 1 lutego przyszłego roku oddziały położniczo-ginekologiczny czy oddział pediatryczny, były prowadzone przez Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika, szpital, który jest zarządzany przez Marszałka Województwa Łódzkiego. Na ostatniej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego zapewniliśmy kolejny zastrzyk finansowy dla tego szpitala, tym razem prawie 2 miliony zł popłyną na wynagrodzenia naszych pracowników. Należy w tym miejscu zadać pytanie, czy to normalne, aby radni powiatowi po raz kolejny wyręczali ministra zdrowia czy prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, w obowiązkach i zadaniach, które do nich należą. Kiedy niedawno trwały tu protesty, od pewnej z osób usłyszałem »pan poseł Macierewicz, on na pewno pomoże i uratuje ten szpital«. Szanowni Państwo, mijają tygodnie, miesiące, lata, próżno tutaj szukać posła Macierewicza czy innych parlamentarzystów z PiS, a przypomnę, że w okręgu piotrkowskim jest ich najwięcej. Tak samo pana senatora, którego nie interesują problemy polskiej służby zdrowia. Oni także są współodpowiedzialni za to, że szpitale powiatowe umierają po cichu, a wraz z nimi prawa pacjentów i prawa pracownicze. My jako Lewica dostrzegamy te problemy i dlatego jesteśmy tutaj” – mówił Oskar Kuliński.

Tu się dzieje dramat na waszych oczach, na waszych oczach parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości! – powiedział poseł Tomasz Trela. – Dzisiaj z tego miejsca – z Piotrkowa Trybunalskiego – chcę bardzo wyraźnie powiedzieć: w imieniu Lewicy zgłosimy poprawkę która ograniczy finansowanie mediów publicznych. 700 milionów złotych Prawo i Sprawiedliwość chce przeznaczyć na media publiczne. To jest więcej o 35% niż w zeszłym roku. Panowie, czy wy poupadaliście na głowę? Szpitale się likwidują, oddziały się zamykają, ludzie tracą pracę, ludzie nie będą mieli gdzie się leczyć, a wy chcecie przeznaczać 700 milionów na media publiczne? Komuś tam naprawdę wszystko się pomieszało! Będziemy interweniować, będziemy zgłaszać poprawkę, i jestem bardzo ciekawy jak za tą poprawką zagłosuje poseł Antoni Macierewicz, który obiecuje, że pomoże Powiatowemu Centrum Matki i Dziecka – mówił poseł Lewicy. – Gdybyśmy te 700 milionów złotych przeznaczyli na oddłużenie szpitali, to byśmy takich szpitali jak ten w Piotrkowie, oddłużyli minimum 20, bo dług tej placówki wynosi ponad 35 milionów – dodał Trela.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!