Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

A.Sowińska w Piotrkowie: Apeluję do wszystkich którzy są lewicowi, by nie głosowali na kota w worku!

W związku z kampanią wyborczą do samorządu, Piotrków Trybunalski odwiedził dziś (08.03) bus Lewicy z polityczkami i politykami z lewej strony sceny politycznej. Anita Sowińska wiceministra klimatu i środowiska między innymi namawiała kobiety do wzięcia udziału w wyborach. Mówiła także o przepisach aborcyjnych.

Spotkanie z dziennikarzami odbywało się na piotrkowskiej starówce. – Od polityków nie chcemy życzeń, zwłaszcza tych na Facebooku. Chcemy konkretów, chcemy zmiany prawa aborcyjnego, bo czekałyśmy już 30 lat i nie chcemy czekać dłużej. Nie chcemy czekać kolejnych być może dziesięciu lat. Politycy przypominają sobie o kobietach, kiedy są wybory. Jesteśmy potrzebne po to, żeby zagłosować. Potem po wyborach jakimś cudem są ważniejsze sprawy. Są drogi, są stadiony, a nasze kobiece sprawy spadają gdzieś na dalszy plan, a przecież trzeba o nich dyskutować! My mówimy dość! – grzmiała w Piotrkowie polityczka lewicy Anita Sowińska.

Polityczka Lewicy mówiła o ważności wyborów lokalnych. – To samorządowcy decydują o tym jak zarządzane są szpitale, jak chociażby Samodzielny Szpital Wojewódzki im Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, który ma duży oddział położniczo-ginekologiczny. To od samorządowców będzie zależeć, kto będzie zarządzał tym szpitalem i czy kobieta, która będzie w potrzebie, otrzyma pomoc i będzie mogła dokonać aborcji wtedy, kiedy będzie tego potrzebowała, czy może lekarze zasłonią się klauzulą sumienia. To od samorządowców zależy również, jak będą zarządzane szkoły i czy będzie w nich edukacja seksualna czy nie. Apeluję do wszystkich Piotrkowian, którzy są lewicowi, by nie głosowali na kota w worku. Głosujcie na sprawdzonych ludzi, na lewicę która ma jasne poglądy. My wiemy czego chcemy – dodała Sowińska.

2.8 5 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Schodzą na psy
Schodzą na psy
8 marca, 2024 23:11

Kiedyś był goździk i rajstopy, teraz tylko goździk i to niedorozwinięty.

Piotr
Piotr
12 marca, 2024 08:59

Kiedyś byłem przeciwko aborcji, a teraz jestem „za”, i jestem też za tym żeby była dostępna dla wszystkich (kto nie chce robić, to niech nie robi), ale mam obiekcje co do finansowania.

„czy kobieta, która będzie w potrzebie, otrzyma pomoc i będzie mogła dokonać aborcji wtedy, kiedy będzie tego potrzebowała” – co to znaczy „kiedy będzie tego potrzebowała”? W szpitalach powinna być dozwolona aborcja na koszt podatnika tylko w przypadku zagrożenia życia, a w przeciwnym wypadku powinno się iść do prywatnej kliniki, która to zrobi w formie usługi, za którą się zapłaci.

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!