Wydarzenia

III Strażackie 9,98 za nami [DUŻO ZDJĘĆ, POSŁUCHAJ RELACJI]

Zebranych ponad 10 tysięcy złotych, 450 zawodników i dystans 9,98 km – to krótkie podsumowanie imprezy charytatywnej „III Strażackie 9,98”. W niedzielne południe, w lesie w okolicy Moszczenicy spotkali się miłośnicy biegania i jazdy na rowerze. Cały dochód z akcji przeznaczono na pomoc dla Maćka Drzewieckiego z Kosowa w gminie Moszczenica. Patronem medialnym wydarzenia był Piotrkowski24.pl

– Frekwencja i zainteresowanie ludzi przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania naszą imprezą. Mieliśmy 125 biegaczy i 325 rowerzystów – mówił w rozmowie z nami st. kpt Piotr Kaźmierczak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie, współorganizator biegu. – Bardzo pomogły nam Lasy Państwowe, bo to na ich terenie zlokalizowana jest trasa – dodał Kaźmierczak.

Na linii startu dla rowerzystów spotkaliśmy Piotra Wojtysiaka, wicestarostę piotrkowskiego, który powiedział: – Jest to wyjątkowe spotkanie rowerzystów i biegaczy o wielkich sercach, gotowych nieść pomoc innym każdego dnia. Bardzo dziękuję za zaangażowanie organizatorom spotkania: strażakom, leśnikom i harcerzom, bez których impreza charytatywna dla młodego mieszkańca powiatu piotrkowskiego, pewnie nie doszłaby do skutku. Wicestarostę pytamy jak często garnitur zamienia na strój sportowy i jeździ na rowerze: – Przyznam, że czasu mam na to niewiele, ale staram się jeździć na rowerze jak to tylko możliwe. Najczęściej jednak dopiero wieczorem. W tym roku, tym biegiem rozpoczynam swój sezon rowerowy, do czego namawiam mieszkańców powiatu, bo to przecież samo zdrowie – dodał z uśmiechem Piotr Wojtysiak.

Najszybsi rowerzyści pokonali trasę w niecałe 20 minut. Biegaczom, co zrozumiałe, zajęło to nieco więcej czasu. Dla najlepszych ufundowano pamiątkowe puchary i nagrody, wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody pocieszenia.

Z uczestnikami rozmawiał nasz reporter, Jarosław Krak.
Część I

Część II

Zobacz galerię

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!