Piotrków TrybunalskiSport

Funkcjonariusz z Piotrkowa najlepszy w kolarstwie szosowym

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kolarstwie Szosowym odbyły się w niedzielę (26.08) w Warce. Kolarze zmagali się na dystansie 58 kilometrów, co powodowało, że wyścig był bardzo szybki, a padający deszcz i śliska nawierzchnia dodatkowo utrudniały zmagania.

W tych trudnych warunkach najlepszy w kategorii 40-49 lat, z czasem 1:26:27, okazał się st.sierż.sztab. Robert Pilch, funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim. Zaraz za nim na metę wjechał strażak z PSP ze Stargardu, a trzeci był policjant z KMP w Częstochowie. W zawodach brali udział funkcjonariusze wielu służb mundurowych, m.in. żołnierze z różnych jednostek wojskowych, w tym Jednostki Wojskowej Komandosów, Dowództwa Generalnego RSZ, Dowództwa Operacyjnego RSZ, Marynarki Wojennej, kilku uczelni wojskowych, policjanci od Komend Miejskich i Powiatowych po Komendę Główną Policji, strażacy, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz funkcjonariusze Straży Granicznej.

Robert Pilch, poza tym, że był pierwszy w swojej kategorii, zajął także piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Zwycięzca dojechał na metę z czasem 1:26:22, wyprzedzając naszego mistrza o pięć setnych sekundy.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!