Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Fundacja „Dla matki i dziecka” rozpoczyna swoją działalność

W związku z ciągłym rozwojem, a także z myślą o pacjentach przy Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim (PCDM) powstała Fundacja „Dla matki i dziecka”.

Sama nazwa Fundacji nie jest przypadkowa, gdyż największą grupę pacjentów PCMD stanowią kobiety i dzieci korzystający z opieki na Oddziale Położniczo – Ginekologicznym, Oddziale Noworodków i Oddziale Dziecięcym. Działania Fundacji mają m.in. przyczynić się do dynamicznego rozwoju działalności PCMD w zakresie rozszerzenia realizowanych usług medycznych i diagnostycznych oraz ciągłego podnoszenia ich jakości, a także w zakresie szeroko pojętej promocji i ochrony zdrowia. Ze względu na fakt, że środki finansowe ze wspólnej puli województwa trafiają w większości przypadków do szpitali większych niż te powiatowe, działalność Fundacji, poprzez prowadzoną przez nią działalność gospodarczą oraz aktywne pozyskiwanie sponsorów będzie także znaczącym wsparciem dla dalszego funkcjonowania PCMD.

Cele, jakie ponadto postawiła przed sobą Fundacja, związane są m.in. z wdrażaniem nowatorskich rozwiązań związanych z ochroną zdrowia i życia rodzinnego, profilaktyką społeczną oraz promowaniem rozwoju nauk medycznych – głównie w kontekście problematyki chorób matki i dziecka. Jednakże warto podkreślić, że działania Fundacji skierowane będą również do szerszych grup społecznych, tj. osób z niepełnosprawnościami, przewlekle chorych psychicznie i somatycznie. Fundacja, oprócz wspomnianej działalności gospodarczej polegającej również na organizowaniu tematycznych szkoleń, warsztatów, konferencji, czy sympozjów, będzie prowadziła także działalność charytatywną oraz promowała i organizowała akcje związane z wolontariatem. Siedziba Fundacja znajduje się w Piotrkowie Trybunalskim, przy ul. Roosevelta 3. Prezesem Zarządu Fundacji została Krystyna Czechowska pełniąca w PCMD funkcję Pełnomocnika ds. Zarządzania Jakością.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!