GminyRęcznoWażne wiadomościWydarzenia

Fotowoltaika w gminie Ręczno obniży rachunki za prąd

Dzięki tej inwestycji, gmina Ręczno zapłaci mniej za energię elektryczną. Dzięki panelom słonecznym, w gminnym budżecie będzie więcej pieniędzy.

– Gmina Ręczno zrealizowała inwestycję polegającą na montażu zestawów fotowoltaicznych dla obiektów użyteczności publicznej wraz z systemem zarządzania energią. W ramach projektu wykonano instalację fotowoltaiczną na sali Wspólny Dom przy Urzędzie Gminy oraz na Szkole Podstawowej w Ręcznie – wymienia Piotr Łysoń, wójt gminy.

Budowa instalacji fotowoltaicznej ma na celu zmniejszenie poboru energii elektrycznej z sieci elektroenergetycznej. – Na budynku Urzędu Gminy zainstalowano solary o łącznej mocy 14,72 kW, z kolei na budynku szkoły o mocy 27,60 kW – dodaje |Marcin Kusa, zastępca wójta.

Z inwestycji zadowoleni są mieszkańcy gminy. – Wiadomo, że dziś są trudne czasy. Rząd skubie samorządy jak może. W budżetach ciągle muszą zaciskać pasa. Prąd tak podskoczył do góry, że nie wiadomo skąd na to wszystko brać. Mam nadzieję, że dzięki temu, uda się zaoszczędzić na wydatkach – mówi jedna z mieszkanek Ręczna.

Wartość inwestycji to 160 536,08 zł.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: