GminyRęcznoWażne wiadomościWydarzenia

Gmina Ręczno inwestuje w sprzęt

Specjalistyczną kosiarkę zakupił Urząd Gminy w Ręcznie. Dzięki nowemu nabytkowi, urząd nie będzie musiał zlecać tych prac zewnętrznym firmom, a w związku z tym, uda się zaoszczędzić środki publiczne.

To kolejne urządzenie które poszerza park maszynowy gminy. Urząd w ostatnim czasie zakupił ciągnik, piaskarkę, pług śnieży oraz beczkę asenizacyjną.

Dostarczono już do naszego urzędu zakupioną w ramach inwestycji kosiarkę bijakową. Specjalistyczne urządzenie jest przystosowane do skutecznego zwalczania zakrzaczenia na poboczach dróg i w rowach. Kilkustopniowa regulacja pozwala na dopasowanie wysokości koszenia. Duża szerokość płóz pozwala na swobodne ślizganie się po podłożu bez wrzynania się w ziemię – chwali zakup wójt Piotr Łysoń. – Otwierana tylna klapa doskonale sprawdzi się podczas wykaszania bujnych zarośli, krzaków czy gęstej trawy. Zakupiony sprzęt  niewątpliwie pomoże w utrzymaniu porządku przy drogach i poboczach w naszej gminie – dodał wójt.

Dzięki zakupionym sprzętom, gmina może samodzielnie wykonywać wiele prac. W związku z tym, w budżecie pozostaje nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie, których nie trzeba wydawać na zlecanie prac firmom zewnętrznym. Ponadto prace wykonywane są znacznie szybciej i dokładniej.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: