Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Film z detonacji niewybuchów wyłowionych z Pilicy

Patrol saperski reaguje na zgłoszenia ujawnienia niewybuchów w województwie łódzkim i mazowieckim. Tylko w tym roku zrealizował ponad 160 interwencji związanych z podejmowaniem i neutralizacją śmiercionośnego zagrożenia.

4 grudnia patrol saperski z Tomaszowa Mazowieckiego pod dowództwem st.chor.szt. Tomasza Starzyka na poligonie w Nowej Dębie zneutralizował 603 przedmioty wybuchowe niebezpieczne, wśród nich było 145 sztuk amunicji strzeleckiej i 101 sztuk amunicji artyleryjskiej 75 i 85 mm, wydobytej w dniach 2 i 3 grudnia z dna rzeki Pilica przez grupę nurków minerów. Doświadczenie i sprawne działanie saperów zapewnia nam wszystkim bezpieczeństwo

PAMIĘTAJMY!!! Materiał wybuchowy stosowany w technice wojskowej w praktyce jest całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowuje swe właściwości wybuchowe. W przypadku znalezienia wszelkiego rodzaju materiałów wybuchowych i niebezpiecznych nie należy ich: dotykać, przenosić ani wydobywać ponieważ grozi to kalectwem lub śmiercią.

O znalezisku natychmiast należy powiadomić odpowiednie służby.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!