GminySulejówWażne wiadomościWydarzenia

Sulejów zabezpiecza się przed zalaniem

Strażacy ułożyli worki z piaskiem by zabezpieczyć przed zalaniem posesje na ulicy Błonie w Sulejowie. To skutki zamarznięcia rzeki i co za tym idzie, wezbrania jej stanu.

Stan wody podniósł się we wtorek. Wtedy też na miejscu pojawili się strażacy zarówno ci zawodowi, ale przede wszystkim ochotnicy. Według zgłaszających, woda podnosiła się nawet o 15 centymetrów na godzinę. Zagrożone były posesje zlokalizowane przy ulicy Błonie w Sulejowie.

Na miejsce dostarczono worki oraz piasek. Strażacy ustawili zaporę, która ma chronić okolice przed zalaniem. Sytuację na bieżąco monitoruje Urząd Miasta które reagować będzie w ramach potrzeb.

W działaniach ratunkowych brali udział strażacy z OSP Przygłów, którzy tak napisali w swoim komunikacie: – Na miejscu pracowały już zastępy OSP: Sulejów, Sulejów Podklasztorze, Kurnędz, Krzewiny oraz PSP Piotrków. Nasi strażacy pomogli w zbudowaniu zapory przeciwpowodziowej wykonanej z worków wypełnionych piaskiem. Zagrożone są dwa gospodarstwa przy ulicy Błonie w Sulejowie. Poziom Pilicy znacznie się podwyższył zagrażając budynkom mieszkalnym. Pierwsze zastępy OSP i PSP pojawiły się na miejscu przed godziną 14.00.Aktualnie IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne na tym terenie w związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych – czytamy.

Foto: OSP Przygłów
5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!