Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Eliza Bartkowska złożyła rezygnację z funkcji dyrektora PCMD

Zarząd Powiatu przyjął rezygnację Elizy Bartkowskiej z funkcji dyrektora Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie. Zastąpi ją prof. Dariusz Samulak – specjalista z ginekologii onkologicznej. Decyzję ogłosił starosta Piotr Wojtysiak.

– Zarząd Powiatu przyjął rezygnację pani Elizy Bartkowskiej. Serdecznie dziękuję za dotychczasową walkę o jak najlepsze zabezpieczenie i finansowanie świadczeń należnych dla mieszkańców powiatu piotrkowskiego. To był bardzo trudny okres działalności menadżerskiej, zwłaszcza w kontekście tego co dzieje się w siecią szpitali w całym kraju. Wiemy, że to był bardzo trudny czas, ale wierzę że pani doświadczenia i pani walka przyniosła te dobre chwile dla PCMD. To pani przyczyniła się do tego, że w 2018 roku oddział dziecięcy i chorób wewnętrznych zostały reaktywowane – powiedział Piotr Wojtysiak.

Elizę Bartkowską zastąpi prof. Dariusz Samulak, specjalista z ginekologii onkologicznej. Profesor Samulak od ponad roku prowadzi w szpitalu tak zwane „profesorskie wtorki”. – Jestem przekonany, że profesor sprosta powierzonym mu zadaniom. Liczymy, że na nowo zorganizuje opiekę ginekologiczno-położniczą, aby w I stopniu referencyjności realizować dotychczasowy zakres działalności i rozszerzać go między innymi o ginekologię onkologiczną w której pan profesor jest specjalistą – powiedział starosta Piotr Wojtysiak.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!